• Styling  • Waspie: módní kousek pro zvýraznění siluety

Waspie: módní kousek pro zvýraznění siluety

Vkusný, romantický, elegantní, ležérní, moderní a stylový! Asi takto lze definovat waspie neboli stahovací pás, který se nosí na oblečení a tím je také charakteristický. Pojďme si ho představit, abychom nepřišly o zajímavý módní styling do nejen letního období.

Původně byl tento kousek chápán jen jako spodní prádlo v podobě stahovacího pásu, dnes je mu nazýváno waspie. Díky tvaru a kvalitnímu zpracování dokonale zvýrazní siluetu ženských křivek. Tím je myšlený hlavně úzký pas a široké boky.

„Waspie“ stahovací pás je volně inspirovaný módou 16. století. Tehdy nebyla žena, která by ho nenosila. Dnes se zase pomalu vrací, ale jen sporadicky. Přitom je to kousek, který navíc dokáže vytvořit nejenom oblíbené tvary, ale navíc i dokonalý dekolt, po kterém prahne snad každá žena.

Nosí se z koženého, bavlněného, krajkového, ale klidně i hedvábného materiálu s přídavkem lnu či tylu. Nejčastěji se zapíná na háčky, stejně, jako u korzetu nebo na klasické zavazování či šněrování. Celkový look bývá často doplněný o halenky s volánky, topy s holými rameny, klasické košile i šaty s potiskem z bavlněného, krajkového, hedvábného nebo třeba saténového materiálu.

Co říkáte na waspie jako velmi sexy módní doplněk? Dáte mu šanci? Za nás je to skvěle kombinovatelný kousek do každého počasí!

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7