• Lifestyle  • Životní příběh Medy Mládkové znovu ožije na letní scéně Musea Kampa

Životní příběh Medy Mládkové znovu ožije na letní scéně Musea Kampa

Je to žena. Narodila se 8.září. 1919 v Zákupech. Její celé rodné jméno je Marie Magdalena Františka Sokolová. Mluví pěti jazyky. Má doktorát z ekonomie, politologie a kunsthistorie. Má diplom profesionální tanečnice. Žila ve Švýcarsku a USA. Má ráda čokoládu a víno. Nemá ráda komunisty. Celý život zasvětila umění, je mecenáškou umění. Po svatbě převzala manželovo příjmení. Loni oslavila 100. narozeniny. Řeč není o nikom jiném než o Medě Mládkové.

Právě k jejímu výročí loni vznikla divadelní hra o jejím životě nesoucí název Meda. Hlavní roli, tedy Medu Mládkovou tehdy ztvárnila herečka Tatiana Vilhelmová. Ti, kteří tuto hru nestihli, nemusí smutnit, protože znovu ožije na nádvoří Sovových mlýnů. V neděli 5. července se na Letní scéně Musea Kampa uskuteční obnovená premiéra této inscenace a poté se můžete těšit na reprízy. Prodáno už je přes tisíc vstupenek.

Momentálně se v režii Adély Stodolové Laštovkové zkouší každý den. Do hlavní role obsadila producentka Daniela Sodomová nově hned dvě herečky, které se tak budou alternovat. Těšit se tak můžete na Terezu Rambu a Pavlu Beretovou.

Jak si obě roli tak významné ženy užívají?

 „Jsem šťastná, že mohu být součástí tohoto hravého portrétu silné ženy. Těším se, že až zkoordinuji zpěv, step a stránky textu, budu si užívat nádherné pražské léto. Moje mateřská nemohla být pestřejší,“ řekla k představení Tereza Ramba.

Jako další se pak v inscenaci objeví Lukáš Příkazský, Dana Batulková, Stanislava Jachnická, Daniel Rous, Daniel Šváb nebo Václav Krátký, kteří už hráli v loňských uvedeních. Nově se připojili Matouš Ruml, Vanda Chaloupková, Rozálie Havelková. Role pana Kupky se pak ujal herec, stepař a choreograf Denny Ratajský.

„Meda Mládková je podle mě vichřice, která dává svou silou do pohybu vše zastaralé a zajeté. Ne každý to ustojí a nemusí to být všem příjemné, ale inspiruje k pevnosti a k životu, který nestojí na jednom místě, ale jde stále dopředu. Její heslo „Když chceš, můžeš!“ je velká výzva a zároveň vzkaz, který dodává odvahu. Prostě se nebát a plnit si své sny,“ řekla představitelka hlavní role Pavla Beretová.

S ohledem k uvolnění bezpečnostních opatření nebude nijak omezena kapacita hlediště. Pořadatelé jsou připraveni kdykoliv reagovat na případná nařízení vlády tak, aby to diváky nikterak neomezilo.

Divadelní představení na nádvoří Musea Kampa se odehraje od 4. července do 9. září 2020. Vstupenky jsou v prodeji v síti TicketArt.

Zdroje: 1,2,3,4,5