• Lifestyle  • Zpříjemněte si čas doma s HBO GO

Zpříjemněte si čas doma s HBO GO

Začíná přituhovat. Venku i v situaci, ve které se aktuálně nacházíme. Mnoho z nás je v důsledku epidemiologických nařízení zavřených doma. Na film si do kina nezajdete. Pokud si chcete zpříjemnit pochmurné dny a nevíte, co si pustit třeba při pauze na oběd na home office nebo večer před spaním, zkoukněte naše tipy – tentokrát na HBO GO.

Volání divočiny

Filmová adaptace legendárního románu Jacka Londona přináší divákům příběh Bucka, zhýčkaného psa žijícího v prosluněné Kalifornii, který je unesen obchodníky se psy a prodán do mrazivé divočiny kanadského Yukonu během vrcholící zlaté horečky na Klondiku. Zde je svými novými pány nucen ve psím spřežení tahat hlubokým sněhem těžké sáně. Díky své nezlomné vůli dokáže Buck v těchto drsných podmínkách přežít. Naštěstí se mu nakonec podaří uniknout a najít nového přítele, samotářského dobrodruha Johna Thorntona (Harrison Ford). Po jeho boku zjistí, že díky svým přirozeným psím instinktům dokáže v nehostinné divočině nejen přežít, dokonce v tomto novém a svobodném životě nachází i zalíbení.

Mělas to vědět

Minisérie Mělas to vědět je adaptací stejnojmenného románu od Jean Hanff Korelitzové. Děj se točí kolem terapeutky Grace Fraser, která žije svůj vysněný život s oddaným manželem a synem. Ovšem pár týdnu před vydáním její knihy se vše převrátí vzhůru nohama: proběhne násilná vražda, její manžel zmizí a série odhalení zpochybní vše, co si myslela, že o něm ví. V hlavních rolích se můžete těšit na Nicole Kidman a Hugh Granta.

Medvědín

Na hokej vás teď nepustí, ale můžete si ho aspoň částečně vynahradit tímto švédským seriálem. Do městečka Medvědín se vrací zdejší rodák Petr, který má za sebou hvězdnou hokejovou kariéru. Jeho snem je sestavit juniorský tým, který město (a jeho trenéra) proslaví. Seriál je navíc okořeněn krimi zápletkou.

Třetí den

Mysteriózní seriálová minisérie, kterou táhne silné herecké duo Jude Law a Naomie Harris. Šestidílný seriál je rozdělen na dvě části – „Léto“, v níž se objevuje Law, a druhou polovinu pojmenovanou „Zima“, ve které pro změnu dominuje Harris. Oba hrdinové se vydávají na tajemný ostrov, který je k sobě neustále přitahuje. Jeho srdeční obyvatelé žijí konzervativně a v zajetí pevně stanovených tradic. Vše ale není tak jasné a růžové, jak se na první pohled zdá být.

Vychováni vlky

Producent Riddley Scott má na svědomí úžasný seriálový počin. Seriál, který se odehrává na tajemné panenské planetě v rané fázi kolonizace, pojednává o dvou androidech pověřených výchovou lidských dětí v rozrůstající se kolonii lidí, jejíž soudržnost začnou ohrožovat náboženské rozdíly. Scott režíroval první dvě epizody desetidílné série a jedná se o jeho americký televizní debut.

Proxima

Film Proxima zkoumá psychickou zátěž Sáry, která se jako jediná žena v ryze mužském týmu připravuje na vesmírnou misi. Musí se potýkat s náročným tréninkem, sexismem a především s představou, že na rok opustí svou sedmiletou dcerku. Více se o tomto snímku dočtete v recenzi redaktorky Pavlíny.

Hlava 22

Podle klasiky Josepha Hellera vznikla desetidílná série, kterou produkoval George Clooney a také si v ní zahrál parohatého generála Scheisskopfa. Kapitán John Yossarian, který v Air Force létá za druhé světové války bombardovat severní Itálii, se snaží za každou cenu dostat domů. Místo toho se ale propadá čím dál hlouběji do absurdního bludiště armádních pravidel i samotné války.

Malé ženy

Na HBO GO je ke zhlédnutí i film Malé ženy, o kterém jsme vám referovali již dříve v podrobnějším samostatném článku. Za nás má tento filmový snímek velké doporučení. Až budete koukat, nezapomeňte věnovat pozornost kostýmům. Ty si totiž vysloužily Oscara.

Nejsilnější hlas

Sedmidílná minisérie, která vypráví příběh o tom, jak ambiciózní a morálně pochybný muž jménem Roger Ailes vybudoval Fox News, jednu z největších zpravodajských televizí ve Spojených státech. Pokud chcete pochopit, proč si Američané zvolili za prezidenta Donalda Trumpa, pusťte si tento seriál.

Zdroj: Pexels