• Gastro  • 10 pražských kaváren, kde vám půjde práce od ruky

10 pražských kaváren, kde vám půjde práce od ruky

Všichni to známe, ne vždy se dá pracovat jen z domova nebo kanceláře. Občas je potřeba změnit prostředí – vedle toho, že neskončíte koukáním na Netflix, uklízením bytu nebo tím, že se budete zbavovat neodbytného kolegy od vedlejšího stolu, změna stimuluje kreativitu. A pokud jste freelanceři nebo studenti, tak asi víte, že je občas těžké najít vhodné místo, kde by byl klid, pohodlí, spousta zásuvek a spolehlivá wifi. A skvělá káva (a zákusky), abyste měli čím dobít baterky. Proto jsme sepsali seznam kaváren, kde budete mít klid jak na práci, tak na studium a nikomu nebude připadat divné, že tam vysedáváte třeba i několik hodin. A kam chodíte vy?

Cafedu

Cafedu je snad nejznámější studentskou kavárnou a zároveň nonstop studovnou, která se nachází u stanice metra Muzeum. Téměř každý sem chodí s cílem studovat nebo pracovat, takže si můžete být téměř jistí, že vás to namotivuje k tomu opravdu něco dělat. Je to ideální místo zejména na týmové projekty – berte to jako takovou lichotivější kancelář, kde dostanete lepší kafe. Mají tu k dispozici dokonce i kopírku. Často je tu plno, hlavně ve zkouškovém období se to tu studenty jen hemží. Abyste s nimi nemuseli vést boj o volný stůl, doporučujeme si udělat rezervaci. Můžete tu zakempit klidně na celou noc a nikdo se tomu divit nebude, naopak vám obsluha s ochotou připraví chutnou půlnoční svačinu.

Škrétova 490/12, Praha 2

Friends Coffee House

Pomalými doušky upíjíte karamelovo-vanilkové latte, kofein se vám postupně dostává do systému, zatímco datlíte do počítače nebo jste ponořeni do odborné četby. Jemné hučení zdejší fontánky u vás navozuje zenové rozpoložení a doprovází vaše myšlenkové pochody. Friends Coffee House je další z kaváren, kde můžete hodiny vysedávat, ať už v prosvětlených prostorech s prosklenou stěnou nebo v útulné místnosti s křesílky. Když zaútočí hlad, dejte si třeba panini. A až vám to přestane myslet, objednejte si ječmen. Součástí kavárny je i cowork Locco, kde si můžete pronajmout místo, kde vás nebude nic rozptylovat.

Palackého 7, Praha 1

Místo

Moderní kavárna ze sítě Doubleshot zařízená v norském stylu. Zdejší dřevěný a minimalistický interiér již na první pohled nepůsobí vyloženě útulně, ale zase se tu opravdu dobře pracuje – pravděpodobně vás nebudou vyrušovat zamilované páry nebo drbající kamarádky (pokud tedy neprokrastinují při práci). Podnik je celkem rozlehlý, tudíž se pro vás místo určitě najde.

Bubenečská 12, Praha 6

Kofárna

Podobně jako Místo, Kofárna je moderní kavárnička s úžasnou obsluhou a minimalistickým interiérem. Název vznikl v souvislosti s tím, že si nechávají pražit kávu v místě bývalé kovárny. Jedná se sice o menší kavárnu, ale lidé si sem často chodí spíše pro kávu nebo jídlo s sebou, takže byste tu měli mít klid… a perfektně fungující wifi. A když vám učení nebo práce začne lézt na mozek, můžete vyrazit na procházku na Petřín, ke kterému je to jen pár minut chůze, nebo se jít za odměnu pobavit na Náplavku.

Zborovská 60, Praha 5

SmetanaQ Café & Bistro

SmetanaQ je místem, kde se nad šálkem lahodné kávy setkávají studenti, umělci, kolegové i přátelé. Zatímco si budete pochutnávat na dobré snídani (doporučujeme vafle s jahodami a mascarpone nebo vejce Benedikt), u toho přemýšlet nad projekty, marketingovými strategiemi nebo interpretací literatury, užívejte si ikonické panorama Prahy. Stoly jsou tu celkem široké, tudíž se k nim dobře vejdete i s notebookem a knížkami. Pokud chcete mít o trochu větší klid, zajděte do zadní místnosti – ta se dá v případě potřeby i celá pronajmout.

Smetanovo nábřeží 334/4, Praha 1

Paralelní Polis

Kavárna, která se vymyká. Jak mnozí z vás asi slyšeli, Paralelní Polis je úplně prvním podnikem, kde zaplatíte pouze bitcoiny. Zakladatelé (aktivistická skupina Ztohoven) kryptoměnu zvolili proto, aby byla kavárna co nejméně závislá na státu – jsou jí placeni dokonce i zdejší zaměstnanci. Opět se jedná o místo, které funguje i jako coworkingové pracoviště.

Dělnická 475/43, Praha 7

Coffee corner bakery

Vinohrady jsou za nás kavárenským rájem. V Korunní ulici se nachází hned několik skvělých kaváren a Coffee corner bakery mezi ně určitě patří. Díky svému interiéru kavárna působí trochu jako pokojíček, a to hlavně zadní prostor, kde se můžete uvelebit v jednom z pohodlných křesel. Ale to spíše v případě, že máte v plánu si jen číst u šálku kávy nebo si s někým povídat (ideální místo, kde dělat např. rozhovor). Pokud přijdete už na ranní office, určitě se neochuďte o zdejší snídani. A když budete potřebovat doplnit cukr a energii, jejich domácí dorty vás snad ani nemůžou zklamat.

Korunní 1342/96, Praha 2

Oliver’s Coffee Cup

Tuhle kavárnu najdete v 1. patře Domu módy na Václavském náměstí. Přímo na rušném Václaváku asi klidnější místo pro práci nenajdete. Z pohodlí křesla můžete v mezičase sledovat náměstí hemžící se turisty nebo si prohlédnout coffee mapu na zdi.

Václavské náměstí 804/58

Slow Cafe

Podnik, který v březnu oslavil svůj první rok provozu. A my jsme za tuto kavárnu nacházející se kousek od Náměstí Míru moc rádi. Panuje zde příjemná atmosféra, káva a jídlo také zaslouží pochvalu, tak proč by se tu špatně pracovalo, že? A pokud si budete chtít odpočinout od papírování a koukání do počítače a nemáte s sebou nic na čtení, sáhněte po nějaké knížce z jejich knihovny. Zaznamenali jsme i celkem hojnou návštěvnost bookstagramerů. Kavárna disponuje také sklepním prostorem vhodným pro pořádání soukromých akcí, menších koncertů, školení apod.

Francouzská 966/33, Praha 2

Cafe Prostoru

Kavárna, kterou najdete přímo v budově Národní technické knihovny, takže opět pracovní atmosféra a pohled na lehce zoufalé tváře studentů, kteří se učí na poslední chvíli, zaručeny. Slyšeli jsme, že zde mají domácí nanuky – ideální pro ochlazení převařených mozkových závitů, nemyslíte?

Technická 2710/6, Praha 6

Home office Bistro

Kavárny v obchodních centrech nebývají úplně ideálním místem na práci nebo učení. Na závěr bychom chtěli jako takové „plus“ zmínit tuhle frenčízu, protože mezi podniky s takovýmto umístěním vyniká.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12