• Lifestyle  • 6 důvodů, kvůli kterým nehubnete

6 důvodů, kvůli kterým nehubnete

Tréninky, diety, smoothie… a přesto se vám nedaří hubnout? Jak je to možné? Prinášíme vám výčet 6 každodenních chyb, které zpomalují váš metabolismus.

1.Nedostatek spánku

Jestliže patříte mezi ty,které spí méně než šest hodin za noc, má to za následek rozkolísanou hladinu krevního cukru, která může za návaly vlčího hladu a za to, že sáhnete po kalorických a tučných potravinách a jídlech. Jestliže máte práce až nad hlavu,lepší než pracovat celou noc je jít dříve spát a ráno si přivstat. Kolik spánku je tak akorát je těžké paušálně říct, to je individuální. Důležité je najít si svůj pravidelný spací rytmus, díky kterému se budete cítit fit a svěží každé ráno.

2. Málo bílkovin

Pod slovem proteiny si spousta lidí představí různé proteinové tyčinky, zdravý shake a fitness fanatiky. Přitom dostatečný příjem bílkovin je nezbytný pro každého. Blíkoviny nám totiž dodají energii, zasytí nás na dlouhou dobu a tělo při jejich zpracování spálí víc kalorií než při spalování jiných potravin. Takže si zkuste udělat si k snídani zase jednou míchaná vajíčka, k obědu si dejte lososa nebo kuře a k večeři třeba tvarohovou pomazánku nebo syrečky.

3.Pouze vytrvalostní tréninky

Většina žen sází pouze na vytrvalostní tréninky: Jsou efektivní a krásně definují svaly. Nicméně kdo pouze běhá nebo jezdí na kole, trénuje jednostranně a nevyužívá tak potenciálu svého těla. Silové tréninky jsou oproti aerobním aktivitám vhodnější -zvyšují rychlost metabolismu a tělo rychleji spaluje i po tréninku.

4.Nedostatečná nebo nepravidelná jídla

Někteří lidé si myslí,že nejlepší dieta je nejíst vůbec…Ale to je právě to, čím tělu způsobují největší škody. Většinou vůbec nehubnou, jelikož kvůli malému množství jídla se extrémně zpomalí metabolismus a následuje tzv. jo-jo efekt. Co jste náhodou zhubla, tak naberete a ještě něco navrch. Pokud chcete hubnout, zapomeňte na hladovky! Jezte pravidelně a hlavně ty správné věci.

5. Průmyslově upravené sacharidy

Cukr a bílá mouka patří k potravinám, po kterých ztloustnete zaručeně. Dodají vám sice rychlý příjem energie, ale také razantní zvýšení hladiny krevního cukru, což má za následek nával neovladatelného hladu. Takže dejte ruce pryč od baget a radši si dejte k snídani tmavý chléb se semínky. Navíc průmyslově vyráběné sacharidy zpomalují metabolismus a tím víc přispívají k přibývání na váze.

6. Nedostatek tekutin

Každý tohle pravidlo už dobře zná, že během dne by měl vypít dva až tři litry vody. Kdo málo pije, dostaví se u něj žízeň a bude unavený a nekoncentrovaný. Dostatek vody v těle má i jiná pozitiva: Usnadňuje trávení a zvyšuje bazální metabolismus.

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4