• Beauty  • BIRKENSTOCK představuje novou pleťovou řadu s látkou, kterou najdete i na jejich botách

BIRKENSTOCK představuje novou pleťovou řadu s látkou, kterou najdete i na jejich botách

Který pravý módní nadšenec by neznal ikonické sandály od německé značky BIRKENSTOCK? Tato značka funguje již od roku 1774 a klade opravdu velký důraz na výběr materiálu a celkovou kvalitu zpracování jednotlivých produktů. Věděli jste však, že nově nabízí také kosmetiku vyrobenou z produktu, který se stal ikonickým i pro jejich výrobu obuvi?

Výtažek z dubu jako elixír mládí?

Ano, čtete správně, výtažek z korkového dubu se totiž stal jednou z hlavních ingrediencí přírodní pleťové péče této proslulé značky. A co mají společného strom a boty? Korek z dubu, který se získává olupováním kůry stromu, je totiž nepostradatelnou součástí stélek jednotlivých párů bot již po celá léta. Na jeho kosmetické přednosti si však spotřebitelé museli chvíli počkat, vědci na kosmetické benefity spojeny právě s tímto stromem přišli totiž teprve nedávno. A proč by tedy tento produkt stál aspoň za vyzkoušení? Extrakt z korkového dubu má totiž blahodárné účinné vlastnosti, které by nám mohly pomáhat v boji proti stárnutí. Kromě toho má také vynikající vyživující účinky, je vysoce hydratační, uklidňuje podrážděnou pleť, snižuje zarudnutí kůže, stimuluje tvorbu kolagenu, účinně bojuje proti volným radikálům a v neposlední řadě je to produkt čisté přírody.

Příroda a udržitelnost

Značka mimo jiné sází také na populární trend poslední doby a tím je právě udržitelnost. Jejich kosmetika je totiž nejen čistě přírodní a účinná, ale také udržitelná. To znamená, že většina produktů je vybavena tzv. inteligentním refillovým neboli doplňovacím systémem. Lahvičku zákazník dostane i s náhradním zásobníkem, takže po spotřebování produktu jej může pohodlně vyměnit za nový, to znamená žádná zbytečná zátěž pro přírodu. Důvodů PRO je tedy více než dost. Tak co dáte mu šanci i vy?

Zdroj: 1,2,3