• Lifestyle  • Chcete posunout DIY na nový level? Smysl pro pořádek to jistí!

Chcete posunout DIY na nový level? Smysl pro pořádek to jistí!

Pokud patříte mezi nadšené kutily nebo chcete svou DIY vášeň posunout na profesionálnější úroveň, pak se neobejdete bez praktického boxu na nářadí. Nabízí se různé možnosti a přichází tak otázka, jak vybrat to pravé. Zde najdete základní tipy, které vám se správným výběrem pomohou.

Praktické rozložení

Klasické boxy a kufry na nářadí jsou poměrně jednoduché – jde o praktickou krabici, do které můžete uschovat své veškeré nářadí. Víko je zpravidla vybaveno madlem pro snadnější přenášení. K dispozici je spousta různých designů. Ovšem měli byste myslet také na to, jak box vypadá uvnitř. Pokud máte jen pár věcí, pak stačí jednoduchá krabice, která vše pojme.

Nářadí však mnohdy zahrnuje i různé drobnosti, proto je důležité, aby měl kufřík aspoň jeden vyjímatelný organizér. Může jít o jednoduchý tácek, kterým oddělíte velké věci od těch malých. Předejdete tak nepořádku a zdlouhavému přehrabování se ve snaze najít šroubek nebo tužku. Kromě toho se samozřejmě nabízí i boxy s více organizéry – vybírat byste měli dle toho, jaké nářadí nosíte.

Materiál

Často se setkáte s plastovými boxy, ty jsou cenově dostupné a praktické. Vydrží toho poměrně hodně, ovšem mnohem delší životnost nabídnou kovové kufříky. Ty jsou trvanlivé, ale také výrazně těžší. Pro mnoho lidí je proto nejlepší volbou plast. Pokud hledáte kompromis, zvolte plastový box s kovovými panty a přezkou.

Možnou alternativou je látková taška na nářadí. Do té se jednotlivé věci ukládají svisle, máte tak perfektní přehled o tom, co tam je. Je však vhodná spíše pro menší věci. Na druhou stranu ji vždy můžete mít u pasu a nemusíte složitě hledat to, co zrovna potřebujete.

Pokud se vaše výbava rozrůstá a běžný kufřík už nestačí, nabízí se pojízdný box na nářadí. Zpravidla se skládá z více šuplíků a přihrádek, pojme spoustu věcí. Můžete je přitom všechny přehledně roztřídit a snáze si tak udržovat přehled. Pojme i velké věci a pomůže vám udržovat pořádek v dílně či garáži.

Pojízdný box


K dispozici jsou rozmanité velikosti. Je třeba si předem rozmyslet, kam box ve své dílně umístíte. V podstatě jde o nábytek, s tou výhodou, že nářadí můžete vzít kamkoli s sebou. Změřte si rozměry a najděte vhodné místo, kde box nebude zavazet a bude možné bez problému otevřít všechny šuplíky. Pokud máte omezený prostor, pak můžete zvolit box s vrchním víkem – organizéry jsou naskládané na sebe. U některých modelů můžete jednotlivé části rozebrat a použít samostatně, máte tedy v podstatě několik kufříků na sobě v praktickém provedení.

Díky úložným boxům budete mít vše na jednom místě, snadno dostupné a přehledně uložené.

DailyStyle PROMO: Článek je komerční prezentace majster-regal.cz.