• Lifestyle  • CULINA – ČESKÝ DESIGN NA SVĚTOVÉ ÚROVNI

CULINA – ČESKÝ DESIGN NA SVĚTOVÉ ÚROVNI

Není kuchyně jako kuchyně! Ať tomu chceme, či ne, je tato místnost hned po ložnici druhým prostorem, kde doma trávíme nejvíce času. Pomyslné srdce domu, které ne vždy musí sloužit pouze k přípravě jídla, ale často je také místem setkávání s rodinou či přáteli. Proto je třeba dbát především na funkčnost jejího designového provedení a kvalitu použitých materiálů. Obě tyto vlastnosti v sobě snoubí česká značka Culina, která dbá nejen na precizní provedení, důmyslná a netradiční řešení, ale také na kvalitní technologie použitých spotřebičů, jež usnadňují každodenní život.

Velmi zajímavý je kontrast jen lehce opracovaného přírodního dřeva s lakovanými, bílými povrchy. Tato zdánlivě nesourodá symbióza vytváří skutečně působivý designový celek, doplněný vtipnými detaily v podobě výklopných úchytek či zásuvných dveří, které po pár pohybech zmizí v rámoví skříní a nezabírají tak žádný prostor. Uzavíratelné pracovní plochy pak oceníte především při potřebě rychle ukrýt „pracovní nepořádek“ a Vaše kuchyň tak bude na první pohled pořád perfektně uklizená i v plném provozu. Perfektní přehled pak zajišťuje efektivní podsvětlení polic a takové „vychytávky“ jako je třeba sada boxů na cornflaky nebo laboratorně uspořádané koření ve zkumavkách. Strohé kovové křivky digestoří a moderních spotřebičů v konečném konceptu vytvářejí jedinečný designový kontrapunkt.

O přípravu jídla se pak starají luxusní indukční vařiče a spotřebiče značky Foster. Zejména netradičně řešená varná deska s LED podsvícením, pak vypadá, jako by se étericky vznášela nad pracovní plochou varného ostrůvku. Smysl pro detail je znatelný doslova na každém kroku a spolupráce se zkušenými designéry a architekty, jako jsou Jindřich Bíla, jenž je zároveň i zakladatelem firmy, nebo P6PA + Architects, se kterými Culina realizovala dvě kuchyně v rámci Designblogu, je zárukou kvalitního zpracování zadaného projektu.

Na závěr je třeba dodat, že Culina se nezabývá pouze výrobou kuchyní, ale také vestavných skříní, skříněk a veškerého nábytku.

Odkazy a zdroje fotgrafií: Culina, P6PA+Architects