• Lifestyle  • Designblok 2017 letos naservíruje gurmánský zážitek plný designu a módy

Designblok 2017 letos naservíruje gurmánský zážitek plný designu a módy

Devatenáctý ročník pražského mezinárodního festivalu designu a módy, který se koná 26. – 30. října 2017 letos uvede instalace celkem od 304 designérů, módních návrhářů a designérů šperků. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program, který bude obsahovat přednášky tvůrců, moderované diskuze a divadlo.

Hlavním tématem pro letošní ročník je JÍDLO, které bude patrné v jednotlivých instalacích designérů, doprovodném programu i v centrálním prostoru.

 Střední hala se promění v Designérii, zážitkovou krajinu obklopenou jídlem, kterou pro letošní rok vytvořili Maxim Velčovský a Veronika Jiroušková. Designérie na sebe vezme podobu české cukrárny a nabídne návštěvníkům gigantické objekty ve tvaru známých pochoutek a zákusků. Téma Jídlo bude patrné také v doprovodném programu Designbloku, který letos osvěží kuchařské show, ochutnávky, tematická pásma a divadelní představení,“ dodává kreativní ředitel Jiří Macek.

Výstavním prostorem Designbloku bude letos již potřetí prostor pražského Výstaviště. Festival představí novinky tuzemských i zahraničních designérů a výrobců. Hlavním hostem pro letošní ročník bude renomovaný holandský designér Richard Hutten.

SUPERSTUDIO

Odtajní novinky firem, mezi nimiž bude součástí tradiční sklářská značka Rückl, která vystaví novou kolekci broušeného skla od Ronyho Plesla. Na návštěvníky také čeká instalace firmy Brokis se svítidly ve tvaru makronek od Lucie Koldové. Nově se Designbloku zúčastní automobilová značka Renault s limuzínou Espace.

OPENSTUDIO

Levé křídlo Průmyslového paláce, bude patřit celkem 169 designérům, studiím, školám a módním návrhářům. Výstavy a kolekce budou prodejní, takže si návštěvníci budou moci vystavené věci nejen prohlédnout, ale i nakoupit. V Openstudiu se otevře také diskuzní platforma, která nabídne program tematických diskuzí, přednášek a workshopů.

ART HOUSE

Lapidárium Národního muzea nadchne všechny fanoušky uměleckého designu, který nabídne možnost zhlédnout projekty na pomezí umění a designu. Profesor pražské UMPRUM Jiří Pelcl zde vystaví novou kolekci váz Symbióza. Studio LLEV uvede kolekci mýdlových objektů a Maxim Velčovský vytvoří speciální instalaci Štěstí ze skleněných střepů.

V tuto chvíli zbývá už jen den do zahájení, a nám nezbývá nic jiného, než se netrpělivě těšit na nezapomenutelnou atmosféru, která je specifická pro každý ročník Designbloku.

 

Foto: Archiv Designblok

Marketing manager