• Gastro  • Dog friendly kavárny v Praze? Je jich více, než si možná myslíte!

Dog friendly kavárny v Praze? Je jich více, než si možná myslíte!

Zavolá vám kamarádka či kamarád a zve vás na kafe. Skvělé! Hned byste vyrazili, ale je tu jeden háček. Doma máte svého čtyřnohého miláčka a nechcete ho nechávat samotného. Co s tím? Je to jednodušší, než by se mohlo zdát. Vyberte si kavárnu, kam s vámi můžou i vaši pejsci. Jaké kavárny v Praze jsou dog friendly? Tady jsou.

Kavárna Místo

Tuto kavárnu najdete jenom kousek od metra Hradčanská, v ulici Bubenečská. Pro pejsky jsou tu připraveny vždy misky s vodou a dokonce i nějaký ten pamlsek se najde. Páničci si zde pak mohou pochutnat na vydatné snídani, obědě, dezertu a výběrové kávě z pražírny Doubleshot.

Můj šálek kávy

Můj šálek kávy je sesterskou kavárnou kavárny Místa. Leží v Karlíně, přímo v Křižíkovce. Stejně jako v Místě se tu můžou pejskové napít z připravených misek, zatímco vy si můžete pochutnat na dobrotách jak slaných, tak sladkých a samozřejmostí je pak kvalitní káva značky Doubleshot.

Cafefin

Kavárna přímo na Náměstí Jiřího z Poděbrad, opět s výbornou kávou, luxusním avo chlebem, s prvotřídními snídaněmi, kde jsou pejsci vítáni – to je Cafefin.

Spižírna

Královské Vinohrady, ulice Korunní, tam najdete kavárnu Spižírna. Mají tu snídaňové meníčko, večerní meníčko a buchty, mají tu teplé domácí buchty. A jako bonus, opět sem můžou pejsci.

Coffee Corner

Další skvělá kavárna v Korunní na Vinohradech. Jejich mrkvový dort je asi největší na světě a málokdo ho sníte celý.  Můžete to zkusit, až tam vyrazíte i s pejsanem.

Coffee Room

Do třetice, opět dog friendly pecka na Korunní – Coffee Room. Tato malinkatá kavárna se zahrádkou nabízí skvělou kávu, výtečné dezerty a jejich domácí banánový chlebíček s domácím arašídovým máslem a banány, tak na to nemám slov.

Alfa & Bet

Sesterskou kavárnu espresso baru Ema, kavárnu Alfa & Bet, najdete na Palmovce v ulici Světova. Kavárna je prostorná, útulná, dá se sedět ve výklenku okna, tudíž váš pejsek může pobíhat venku, zatímco vy si vychutnáte skvělou kávu a stejně skvělý brunch.

Kavárna Pod Lipami

Přesuneme se na Letnou, kde najdete další dog friendly kavárnu, kavárnu Pod Lipami v Čechově ulici. V této rušné čtvrti, úplná oáza, která má i zahrádku.

Cafe Modi

V ulici Myslíkova na Praze 2, můžete i s pejskem navštívit Cafe Modi, kde si dáte kávu a ještě pomůžete. Za každý prodaný šálek kávy či za prodej balíčku s kávou, jde část peněz domovu pro seniory Naděje v obci Nedašov.

Cafe Sladkovský

Pokud si i se svým zvířecím miláčkem budete chtít udělat výlet na Prahu 10, určitě nevynechejte Cafe Sladkovský v Sevastopolské ulici. Tato kavárna se k večeru mění na bar a nabízí tak nejen kávu, ale i nějaký ten drink.

Coffee Nurse

Kousek od Flory v ulici Chrudimská si můžete kávu i se psím kamarádem vychutnat v Coffee Nurse. Těšit se můžete na kávu, dezerty, limonády, zázvorové pivo či kokosovou vodu.

Kavárna Čekárna

Ve Vratislavově ulici na Praze 2 si se svým psíkem rozhodně nenechte ujít návštěvu kavárny Čekárna.  Za příznivého počasí můžete posedět na zahrádce, která je opravdu krásná.

Alchymista

Pokud jste milovníci skvělých dezertů a neotřelého prostředí, tak přesně pro vás je určena kavárna Alchymista na Letné, ulice Jana Zajíce.  V létě si navíc můžete šálek kávy dopřát na překrásné, pohádkové zahradě. A je samozřejmě dog friendly.

Nový Svět

Jít na Pražský hrad a nezastavit se v kavárně Nový svět, to by byl snad hřích. Útulné prostředí, výběrová káva a klasické české dezerty v podobě buchet a koláčů s drobenkou. Tady jako by se zastavil čas. A pejsci jsou vítani.


Dog friendly kaváren je samozřejmě ale mnohem více. Pokud to nemají uvedeno přímo na webových stránkách, zavolejte jim a optejte se. Třeba se v nějaké z nich potkáme.

Zdroje: 1,2,3,4,5, 6