• Lifestyle  • DOKONALÁ HARMONIE DESIGNU A UMĚNÍ

DOKONALÁ HARMONIE DESIGNU A UMĚNÍ

Špičkový design a umělecká díla jsou bezesporu hlavními atributy tohoto loftu v brazilském Praia Brava. Návrh interiérů je dílem studia CASADESIGN INTERIORES, jehož designéři vsadili na jednoduchý a působivý koncept ve velkém stylu, odpovídající společenské třídě a náročnému životu jeho majitelů.

Hlavní obytný prostor s vysokými stropy a ocelovým schodištěm do galerie v prvním patře budí vskutku impozantní dojem. Nádech luxusu sem vnáší leštěná mramorová podlaha, pokrytá na několika místech koberci z pravých lamích kožešin. S akcentem stejného obkladu se můžeme setkat také na stěně za závěsným barem v jídelní části. Tmavošedé stěny, které tvoří základní rastr pro obrazy známých současných umělců, jsou na několika místech oživeny polopříčkami z pohledového betonu. Prosklená stěna pak od hlavního prostoru symbolicky odděluje jakýsi „kuřácký salonek“ se čtyřmi pohodlnými retro-křesílky, které přímou zvou k posezení nad sklenkou dobrého koňaku. Velmi zajímavými designovými prvky jsou například lustr Dear Ingo v designu Rona Gilada přímo nad jídelním stolem, dřevěné křeslo od Codyho Stonerocka, či barokní subtilní křesílko potažené černou kůží.

Po schodišti se pak dostaneme do prvního patra, kde se nachází ložnice se šatnou a koupelnou. I zde vládnou zemité odstíny šedé a hnědé. Tato místnost není od zbytku prostoru nijak stavebně oddělena a prakticky jediným optickým předělem s denní zónou jsou nízké skříňky, jež tvoří současně i zábradlí galerie.  Stěny po celém bytě pak hostí rozsáhlou uměleckou sbírku majitelů, kde mezi jinými nalezneme také obrazy Fabiany Langaro Loos, Heleny Neckel a Jadera Almeidy.

Poděkování a zdroj fotografií: CASADESIGNINTERIORES