• Fashion News  • Nová minimalistická kolekce H&M je vyrobená z inovativních materiálů

Nová minimalistická kolekce H&M je vyrobená z inovativních materiálů

Společnost H&M dělá další odvážný krok ve snaze o udržitelnost v módním průmyslu. Ve své nové jarní kolekci nabízí další inovativní materiály, jako je Agraloop ™ Biofibre ™, kterého využití se rozšířilo v rámci celého portfolia značky. Kolekce kombinuje sportovní a minimalistické prvky 90. let. Mezi klíčové kousky patří mikina nebo džínová bunda bez rukávů či šaty s vázáním a řasením. Kolekce H&M SPRING 2021 bude v prodeji od 25. března.

Kolekce čerpá inspiraci z minimalistické nonšalantnosti 90. let a zaměřuje se na objem a detaily. Klíčovými kousky kolekce jsou volné dlouhé šaty, tílka, bundy bez rukávů, jednořadé saka, šortky s nabíranými elastickými pasy, džínové kalhoty a trenčkot. Paleta barev je velmi limitovaná a neutrální – dominují barvy jako béžová, ecru, šedá a černá. To umožňuje jednotlivé kousky kombinovat nejenom v rámci kolekce, ale i celého šatníku.

Po svém debutu v kolekci H&M Conscious Exclusive AW20 se nový udržitelný materiál Agraloop ™ Biofibre ™ rozšířil i do hlavních kolekcí značky. Tento materiál se vyrábí proměnou odpadu z potravinářských plodin, v tomto případě z odpadu z olejnatých konopných semen, na přírodní vlákno.

Kolekce nabízí i kousky z dalších udržitelnějších materiálů, jako jsou recyklovaná organická bavlna, džínovina, popelín či len. Některé materiály zůstaly přírodní, nebarvené. Kolekce je dalším krokem k ambicióznímu cíli společnosti H&M používat do roku 2030 pouze 100% recyklované nebo jiné, udržitelně získávané materiály.

Udržitelné materiály k kolekci

Agraloop ™ BioFibre ™

Agraloop ™ BioFibre ™ je přírodní vlákno vyrobené ze zbytků zemědělského odpadu z produkce konopí. Společnost, která stojí za cirkulárními systémy Agraloop ™ BioFibre ™, byla vítězem H&M Global Change Award 2018. Agraloop ™ BioFibre ™ byl poprvé představen v kolekci H&M Conscious Exclusive AW20, což je skvělý příklad toho, jak Conscious Exclusive slouží jako inkubátor nových materiálů a inovací, které se nakonec použijí v hlavních kolekcích H&M.

Organický len

Len je odolný, přírodní materiál. Jeho pěstování vyžaduje nízkou spotřebu vody. Organický len se pěstuje bez chemických pesticidů, GMO nebo hnojiv. Navíc je prodyšný a je velmi elegantní volbou pro teplejší počasí. Tkanina je stejně vysoké kvality jako běžný len, ale bez použití geneticky modifikovaných semen.

Organická bavlna

H&M Group je největším uživatelem organické bavlny na světě. Ta se pěstuje podle přísných standardů – bez umělých pesticidů a hnojiv a neobsahuje žádné geneticky modifikované organismy (GMO).

Recyklovaná bavlna

H&M Group je podle Textile Exchange 2018 Materials Benchmark druhým největším uživatelem recyklované bavlny na světě. Recyklovaná bavlna brání skládkování materiálů a omezuje používání prvotních surovin. Recyklované materiály jsou výhodné pro všechny; zabraňují ukládání odpadu na skládky a snižují spotřebu prvotních surovin (stejně jako chemikálií, energie a vody použitých k jejich výrobě). Textilní zbytky a staré oděvy (jako opotřebované džíny ze sběrných boxů na oděvy) se rozemelou na vlákna, spřádají do nových přízí a tkají nebo pletou do nových tkanin.

Recyklovaný polyamid

Náš recyklovaný polyamid získáváme ze zbytkového odpadu z výroby. Tento materiál svou výrobou, stejně jako recyklovaná bavlna, šetří přírodní zdroje a omezuje používání chemikálií, vody a energie.

Tencel ™ Lyocell

Tencel ™ Lyocell je obnovitelný, zcela přírodní materiál vyrobený z rostlinné celulózy, jako je celulóza ze stromů. Skupina H&M používá vlákna Tencel ™ Lyocell, která jsou vyrobena z udržitelné dřevní hmoty vyrobené cirkulární produkcí. Tencel ™ Lyocell je měkký jako bavlna, ale na výrobu potřebuje mnohem méně vody a nevyžaduje žádné nebo jen velmi málo pesticidů.

Zdroj fotografií: archiv značky H&M

Marketing manager