• Fashion News  • Najděte svou stopu s jarní kolekcí bot Vasky

Najděte svou stopu s jarní kolekcí bot Vasky

Česká firma Vasky rozšiřuje s příchodem jara portfolio o novou kolekci bot. Navzdory náladě ve společnosti si přeje své zákazníky rozveselit, a proto uvádí na trh barevné slip on modely hodící se na každou příležitost.

Obuvnická firma mladého podnikatele Václava Staňka má za sebou navzdory koronakrizi úspěšný rok. V únoru oslavili páté výročí, u jehož příležitosti vytvořili limitovanou edici bot, z jejichž prodeje část peněz putovala na odměny ševců a šiček. Otevřeli novou prodejnu v pražské ulici Na Příkopě a rozšířili sortiment o oblečení a doplňky. Nyní s příchodem jara odtajnili novou kolekci slip onů nesoucí jméno Leny.  

Pro slip ony se firma rozhodla proto, že si je zákazníci nejvíce přáli. Nyní se dočkali, a to rovnou šesti barevných provedení. Každá barva zároveň vyjadřuje určitý charakter. Vsadíte na jistotu a pořídíte si černý model, s důvěrou zakoupíte bílý pár, nebo dáte vyniknout něžnosti a zvolíte růžovou? Jak hlásá poselství nové kolekce – buďte sami sebou. Najděte svou vlastní stopu.

„Každý může začít u bot, vybrat si takové, které jsou jeho srdci nejbližší, kráčet v nich hrdě, ať už si zvolí jakoukoliv cestu,” popisuje myšlenku kolekce Václav Staněk. 

Slip ony se díky své univerzálnosti hodí do práce, na procházky, ale i na svatbu. Můžete je nosit k džínům, kraťasům i elegantním šatům či oblekům.

Vasky poprvé spustili předprodej. „Rozhodli jsme se nejprve odměnit věrné zákazníky, kteří odebírají náš newsletter. Budou tedy prvními, kdo nové Leny obdrží,“ popisuje vedoucí logistiky Tomáš Karlík. Během prvního dne (22. 3.) se prodalo 170 párů. Od 23. 3. si je mohou zakoupit i ostatní zákaznici, a to za zaváděcí cenu 2 099 Kč. Od 1. 4. bude cena 2 399 Kč.

Václav Staněk založil Vasky ve svých 18 letech, kdy se rozhodl navázat na zlínskou obuvnickou tradici z dob Tomáše Bati. Nejprve boty prodával přes sociální sítě a po kavárnách Pět let od svého založení má značka pět prodejen ve čtyřech městech České republiky, stamilionové obraty a ambice dostat se za hranice – aktuálně expanduje na Slovensko (zatím jen v oblasti e-commerce). V tomto roce by rádi navýšili obrat na 365 mil. Kč a vyrobili 135 tisíc párů bot (v roce 2020 to bylo 45 tisíc párů). Mezi další plány patří otevření nového logistického centra a zároveň výrobny ve Zlíně. Pokud nechcete zmeškat žádnou další kolekci či jinou novinku, sledujte Vasky na jejich webu či sociálních sítích a „nepřestávejte objevovat“.

Zdroj fotografií: archiv značky Vasky