• Beauty  • Jak kombinovat letní make-up s SPF ochranou?

Jak kombinovat letní make-up s SPF ochranou?

Všechny jsem si jistě velice dobře vědomy, že sluneční paprsky jsou nejen příjemné a v rozumné míře i zdravé (obsahují velmi potřebný Vitamín D), mohou nám však způsobit také řadu nepříjemností, jakými jsou například vznik pigmentových skvrn, předčasné stárnutí, alergie, ale i mnohem závažnější problémy. Proto je velmi přínosné (aspoň v létě) používat opalovací krémy nebo alespoň kosmetické produkty s obsahem SPF ochrany, díky které budeme před nebezpečným UV zářením po určitou dobu chráněny. I tady se však musíme řídit pravidlem všeho s mírou. Jak tedy vhodně kombinovat líčení a SPF ochranu?

Krémy

Pokud se v létě vůbec nelíčíte, určitě sáhněte alespoň po kvalitním krému s obsahem SPF (z důvodů výše zmíněných) a pečujte tak o svou pleť.

Origins, GINZING SPF 40 ENERGY BOOSTING TINTED MOISTURIZER, 890 Kč, prodává Sephora.cz,

Clarins UV PLUS Anti-Pollution Day Screen Multi-Protection, 845 Kč, prodává notino.cz

Make-up

Dneska už není žádný problém najít na trhu make-up, který v sobě SPF již obsahuje, takže je zbytečné (v případě, že se ani v létě bez make-upu zkrátka neobejdete) pleť zatěžovat krémem s SPF a následně na něho nanést klasický make-up, raději sahejte po tom, který ho už v sobě má a krém s obsahem SPF potom úplně vynechejte, ušetříte čas a ve finále i peníze.


LANCÔME DLOUHODRŽÍCÍ MAKEUP SPF 15, 1390 Kč, prodává sephora.cz

SHISEIDO, SYNCHRO SKIN GLOW SPF20, 1290 Kč, prodává sephora.cz

Max Factor Facefinity make-up 3 v 1, 201 Kč, prodává notino,cz

Balzám na rty

Nezapomínejte na rty! Rty jsou totiž místem, které je mnohokrát, co se ochrany před sluncem týče, přehlíženo. Realita je však taková, že na rtech je kůže velice tenká, tudíž náchylná ke spálení. Na léto tak pouze vyměňte svůj oblíbený balzám za ten „espéefkový“, mnoho kosmetických značek už dělá obě varianty produktu. Pokud tedy nanesete make-up s SPF, určitě se nebojte použít i balzám na rty vybavený touto ochranou – zde je „mixování“ dovoleno.

CARMEX CLASSIC SPF15, 78 Kč, prodává elnino.cz

La Roche-Posay Anthelios XLbalzám na rty SPF 50+, 204 Kč, prodává notino.cz

Na co si dát pozor

  • Pokud zrovna užíváte léky, potom pozorně čtěte jejich příbalové letáky, protože některé složky (antibiotika, přípravky na léčbu akné) nemusí reagovat se sluncem příliš dobře a v takovém případě byste mohli snadno „přijít k úrazu“ (silné podráždění kůže, hyperpigmentace)
  • jestli plánujete delší „opalovačku“, vyhněte se obloukem použití kyselin (glykolová, salicylová, mandlová) a také použití chemického peelingu! Pleť se jejich aplikací zbavuje povrchových vrstev pokožky, tím pádem se pak stává velice citlivou na UV záření
  • myslete na přípravky po opalování, díky nim kůži dodáte potřebnou hydrataci, zvláčnění, ale hlavně také zmírníte fotochemické poškození kůže pomocí antioxidantů, enzymů, které podporují opravné procesy DNA

Oriflame Sun 360 chladivý gel po opalování na tělo a obličej, 175 Kč, prodává notino.cz

Zdroje: Pintest, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8