• Lifestyle  • Netradiční místa v Česku, kam vyrazit na výlet během léta?

Netradiční místa v Česku, kam vyrazit na výlet během léta?

Léto je skvělým důvodem k cestování. Česko nabízí několik neskutečných míst, která jsou krásná a zajímavá. Udělejte si výlet, nasedněte do auta, vlaku nebo autobusu a užijte si poznávání českých krás!

Stonehenge Holašovice

Abyste viděli nádherný Stonehenge, už nemusíte do Anglie. Tento nádherný úkaz najdete i v našich krajinách a to přesněji v Jihočeském kraji v Holašovicích. Kruh vytvořený z kamenů je v Holašovicích od roku 2008. Kromě legendárního kruhu se můžete pokochat i nádhernou přírodou v okolí. V dáli uvidíte i jadernou elektrárnu Temelín.

Říká se, že toto místo je zázračné a léčí. Kolik je na tom pravdy nevíme, ale jedno je jasné, i kdybyste měli poblíž místa jen sedět a nasávat energii z té krásné přírody, budete se hned cítit lépe.

Větrný mlýn Vrátno

Větrný mlýn najdete ve Středočeském kraji nedaleko Mšena. Jedná se o mlýn už z 19. století. Před několika lety byl však zrekonstruován. Je zapsán v Ústředním seznamu nemovitých kulturních památek České republiky. Slouží jako rekreační objekt. Samotná stavba je nádherná. Opět kolem ní najdete úžasnou přírodu, která obklopuje naší zemi.

Lanškrounské rybníky

Rybniční soustava v Lanškrouně patří mezi největší v republice. Několik rybníků tvoří jedno velké seskupení. Mezi ním najdete například Krátký rybník, který slouží ke sportovnímu rybolovu, Dlouhý rybník, Olšový rybník a mnoha dalších. V přírodním parku najdete nespočet druhů ptactva a vodních živočichů. Užijete si v něm dostatek klidu a v parních dnech si můžete zaplavat v teplé vodě.

Čertovy kameny

Čertovy kameny v Olomouckém kraji jsou skalní útvar, který se nachází kousek od Jeseníků. Jejich název se odvádí od prastaré pověsti, která je s místem spojena. Pokud máte rádi horolezectví, můžete vyzkoušet své dovednosti právě tam. Pozor, pokud s lezením teprve začínáte, doporučujeme nejdříve zdolat nějakou lehčí skálu.

Jestliže si na horolezectví nepotrpíte, doporučujeme krásnou vyhlídku, ze které máte výhled na nádhernou moravskou krajinu.

A které neobvyklé místo v Česku máte nejraději vy?