• Lifestyle  • Jak nepropadnout stresu

Jak nepropadnout stresu

Pocit, že vám snad za chvíli vybuchne hlava a srdce vyletí z hrudi, pronikavé bolesti, únava. Stav který vyplívá z povědomí, že nic nestíháte. Stres. Věc, kterou každý z nás moc dobře zná a někdy se s ní v životě setkal. Pokud nic opravdu nic nestíháte nejlepší radou je všeho nechat odpočinout si a nechat tělo i mysl znovu nastartovat aby mohlo pracovat lépe a výkonněji.

Pokud jste opravdu tak moc zahlcení prací, starostmi, rodinou stres je tím posledním co vám může pomoc. Ano je důležité si rozvrhnout čas a vědět, že některé věci prostě nepočkají, ale musíme myslet i na sebe a uvědomit si, že naše tělo jednoduše není stroj a potřebuje odpočívat. Snahou vše urychlit a stihnout tak jak jsme si představovaly, se spíše jen sekneme a zůstaneme na mrtvém bodě.

Čas plyne a nezastaví se, zatímco my se zastavit můžeme a potřebujeme to. Nedaří se vám vymyslet nějaký nápad, hledáte řešení nějakého problému a stále se to nedaří. Nejlepším způsobem je hodit to za hlavu a jít dělat cokoliv jiného než to co jsme dělaly doposud. Dejte si například den volna a zaměřte se na něco, co vás baví a můžete, na chvíli vypnout. Naplánujte si například výlet do přírody, návštěvu lázní, nákupy nebo vyrazte za kulturou. Každý má něco co ho baví a zároveň si u toho odpočine.

A pokud si nemůžete udělat den volna, vyhraďte si každý den určitý čas na relax. Dobrým způsobem je například přivstat si a zacvičit si. Mozek i tělo se uvolní a lépe se nastartuje do nového dne. Navíc právě většinou při činnostech, které nemají nic společného s naší prací, toho dokážeme nejvíce vymyslet. Řešení problému, který nás trápí, se může objevit nečekaně třeba při běhu nebo meditaci. Důležité je hlavně najít si něco co nás skutečně uklidňuje a u čeho dokážeme na chvíli přestat myslet na všechen shon a stres.

„Pokud má problém řešení, není třeba si dělat starosti. Pokud problém řešení nemá, pak ani starosti nepomůžou.“ Budha

zdroje:1, 2, 3, 4, 5, 6