• Styling  • Jak se obléct do nejvíce chladných dnů, aby vám bylo teplo?

Jak se obléct do nejvíce chladných dnů, aby vám bylo teplo?

Zima již naplno udeřila, a pokud nechceme venku zmrznout, nezbývá nám nic jiného než nadobro vyměnit oblíbené šaty za pořádný svetr. Máte na sobě milion vrstev, a přesto vás stále sužuje zima? Možná byste měla zauvažovat nad investicí do kousku z kvalitního materiálu, za který si sice připlatíte, zima se vám však vyhne obloukem a navíc vám daný úlovek vydrží minimálně několik dalších sezón. Pokud vám „budget“ nyní takovou investici nedovoluje, popřemýšlejte alespoň nad oblečením s příměsí hřejivých materiálů. Nemusíme přece vypadat jako sněhuláci, aby nám bylo teplo. Jak se tedy obléct do těch nejchladnějších dnů?

Vlna

Přírodní materiál získáván především ze srsti ovcí a koz, může být však také například z velbloudí srsti nebo ze srsti lamy. Tento materiál je velice odolný a kvalitní. Čím vyšší gramáž vlna má, tím je lepší a tím více zahřeje. Například naše babičky nedaly na vlnu dopustit, pokud tedy máte možnost, zkuste zapátrat u ní ve skříni, je totiž velmi pravděpodobné, že tam nějaký úžasný vlněný kousek objevíte.  

vlněný přehoz, 7 400 Kč, cz.maxmara.com
vlněná sukně, 5 300 Kč, cz.maxmara.com

Merino vlna

Merino pochází ze speciálně vyšlechtěných ovcí (Austrálie, Nový Zéland). Oproti klasické vlně je merino jemnější a lehčí. Má ohromnou schopnost izolace a je prodyšná. Nebude vás škrábat, hřeje, i když je vlhká a je dokonce vybavena vysokou schopností UV ochrany. Oblečení z Merina navíc nemusíte téměř vůbec prát, protože nezapáchá ani po mnohonásobném nošení! To je docela win-win, co říkáte?

svetr s rolákovým límcem, 2 100 Kč, marksandspencer.com

Alpaka

Tato vlna pochází ze srsti lamy alpaky. Podobá se prachovému peří a dělí se na dva typy – dlouhé „Suri“ a kratší „Huacaya“.

Denní šaty Marc´o Polo, 4 560 Kč, prodává zalando.cz

Kašmír

Materiál získáván ze srsti kašmírské kozy. Jde o jednu z nejvzácnějších přírodních textílií na světě. Kašmír je na omak heboučký a jemný jako obláček, pokud jste se ho někdy dotkli, zaručeně ho vždy znovu poznáte. Až budete zase jednou lovit v „sekáči“ a nahmatáte něco extrémně hebkého, mrkněte jestli náhodou nejde o kašmírový poklad, občas jsou tam totiž k nalezení například dokonalé pašmíny (šály), což je naprostý must-have každého fashion nadšence. A pokud na něho nebudete mít štěstí ve slow fashion řetězcích, nebojte se do kašmíru zainventovat a pořídit si nějaký skvost, rozhodně nebudete litovat ani koruny!

dámské šaty, 4 900 kč, woolife.cz

Mohér

Říká se, že mohér je diamantem mezi textilními vlákny a pokud jste ho někdy měli na sobě, určitě budete s tímto výrokem souhlasit. Vyrábí se ze srsti angorských koz a díky jeho lesklému vzhledu vám bude nejen teplo, ale navíc se bude cítit nastrojeně a luxusně. Mohér je trvanlivý, pružný, velice odolný, nemačká se a hlavně nežmolkuje.  Udělejte si radost jeho koupí a zkombinujte tak udržitelnost, funkčnost a styl.  

mohérový svetr, 6 600 Kč, cz.maxmara.com

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5