• Gastro  • Jarní detox rychle a účinně

Jarní detox rychle a účinně

Únava, stres, nafouklé břicho? To vše zařídila dlouhá zima a vánoční radovánky. Tělo je zanesené toxiny a odpadními látkami a navíc náš organismus bývá velmi často překyselený. Tyto návody vám zaručeně pomůžou to změnit!

Voda s citrónem

Citrón umí velmi rychle nastartovat metabolismus, detoxikuje a obsahuje vitamín C. Další velmi důležitou složkou jsou antioxidanty, a přestože je citrón kyselý, dokáže v trávicím traktu vyrovnat hladinu pH a tím odkyseluje organismus.

voda s citronem

 

Vsaďte na polévky

Polévka je velmi lehká zdravá varianta prvního oběda nebo předčasnou večeří. Klasiku jako je vývar nahraďte například krémy z květáku či brokolice a v sezóně třeba dýní. Skvěle zasytí a pro vylepšení můžete přidat zakysanou smetanu.

Vláknina

Vláknina na sebe váže vodu a tím perfektně čistí průchod tlustého střeva a normalizuje jeho funkci. Po dlouhodobé konzumaci nevhodných potravin se naše střeva zanášejí usazeninami a dostavit se může také zácpa. Velmi účinná vláknina je například Psyllium, která je rozpustná a má velmi rychlý nástup účinku při pocitu nafouklého břicha.

psyllium

Vynechte pšenici

Pšenice zbavená vrchního obalu zrna je bez vlákniny, vitamínů, tuků a minerálů, čili nemá žádnou výživovou hodnotu. Její prázdné kalorie způsobují nafouklé břicho, zalepuje a narušuje mikroflóru střev. Naštěstí pšenici můžeme snadno nahradit například kukuřičnou moukou, amarantem nebo jáhly.

Zdravé a svěží smoothie

Díky rychlé přípravě a čerstvosti potravin si zachovává všechny zdravé látky. Nejlepšími složkami smoothie je ovoce, které obsahuje dužinu. Ta obsahuje nejvíce vitamínů a vlákniny. Ovocné smoothie se skvěle kombinuje i se zeleninou jako je třeba špenát. Největším benefitem jsou samozřejmě přírodní cukry, které dodají energii.

smoothie

 

 

Zdroje: 1,2,3,4