• Fashion News  • Jedna z nejočekávanějších spoluprací roku je konečně tady – PRADA for Adidas

Jedna z nejočekávanějších spoluprací roku je konečně tady – PRADA for Adidas

V posledních pár letech se se spolupracemi luxusních módních značek s konfekcí doslova roztrhl pytel a o kolaboraci italského módního domu Prada s jednou z neoblíbenějších sportovních značek, založenou německými bratry Dasslerovými – Adidas, se spekulovalo už nějaký ten pátek, ale jak se říká – kdo si počká, ten se dočká. A co vznikne, když se spojí tato dvě na první pohled rozlišná odvětví dohromady?

Kolekce zobrazuje výjimečné propojení luxusu, který už léta přináší značka Prada, s klasickým sportovním nádechem, jak je u Adidasu zvykem. Cílem této spolupráce je poukázat na dědictví a historii, kterou mají obě značky vskutku rozsáhlou, spolu s propojením dnešních technologií a inovací.

Tato exkluzivní limitovaná kolekce pochází z Itálie a o její výrobu se postarala Prada, proto také nese označení „Made in Italy“, což je samo o sobě puncem jakéhosi luxusu a kvality. A na co konkrétně se v této „limitce“ můžete těšit? Značky vsadily na klasiku, a to jak při výběru barev – kolekce je černo-bílá, tak volbou konkrétních výrobků. Najdeme zde klasický model Adidas Originals – Superstar, který se těší oblíbenosti už desítky let (původně byl uveden v roce 1969), boty jsou ozvláštněny logem obou značek. Dalším kouskem je kabelka, která je perfektním spojením tzv. Bowling bag od Prady se sportovní taškou Adidas.

Přestože by se tato kolekce mohla na první pohled jevit jako příliš obyčejná, místy až nudná, zdání klame. Je totiž vyrobena pouze v limitovaném množství – 700 kusů a každý kus je opatřen sériovým číslem, tím máte jistotu, že budete mít na sobě opravdu unikátní věc, kterou jen tak každý nevlastní. Cena by se měla pohybovat okolo $350 USD, takže můžete zkusit poprosit třeba Ježíška. Každopádně značky vsadily na minimalismus, nadčasovost a klasiku.

Celé to vypukne 4. prosince 2019 a tyto kousky budou k dostání na oficiálních internetových stránkách obou značek – prada.com a adidas.com, a dále ve vybraných buticích Prada. Tak co myslíte, bude slavit tato spolupráce úspěch?

Zdroj: 1, 2, 3