• Fashion News  • Louis Vuitton kolekce Pre-Fall 2020 jako originální „nositelná knihovna“

Louis Vuitton kolekce Pre-Fall 2020 jako originální „nositelná knihovna“

Kolekce Pre-Fall 2020 od Louis Vuitton je velmi osobitá a odvážná, ovšem věrná stylu značky. Nicolas Ghesquière prezentací kolekce vyjadřuje svoji lásku ke klasickému sci-fi. Každý může být hrdinou vlastního příběhu, pokud oblékne ten správný outfit. Oblečení z kolekce je prezentováno jako kostým, který vypráví příběh. Nicolas Ghesquière vytvořil 24 hororových a sci-fi portrétů, které evokují filmové plakáty a románové obaly knih. Na kampani se podílela umělkyně a fotografka Collier Schorr, která se značkou spolupracovala i na předchozích kampaních, její práce je známá směsicí fantazie a realismu.

Celebrity na obrázcích, které jsou inspirovány obálkami knih a retro filmovými plakáty, působí jako hlavní hrdinové vlastního příběhu. V kampani vidíme nápadité propojení sportovního oblečení s vysokou krejčovinou, rebelský styl a špičkové zpracování je v kolekci úzce spjato. Unikátní, barevné a hravé plakáty vyobrazují poutavé příběhy, hlavní důraz však zůstává kladen na oblečení. I když plakáty čerpají inspiraci ze 70. a 80. let, móda je, dle značky, směsicí minulých, současných a budoucích stylů.

„Tyto oděvy z naší kolekce připravují scénu pro naše dny, naše nálady, naše životy. V této nositelné knihovně vypráví oděv své vlastní příběhy. Móda je román,“ prohlašuje značka.

Nicolas Ghesquière vybral pro svoji kolekci celebrity a múzy, které představují sofistikované a spontánní vzhledy. Pro ilustraci kolekce se celebrity ztotožňují s rolí dobrodružných postav. Každý model je prezentován s retro nádechem tak, aby se spojil s daným motivem příběhu. V hlavní roli příběhů se představí Thandie Newton, Michelle Williams, Doona Bae, Samara Weaving, Sophie Turner, Indya Moor, Chloë Grace Moretz , Laura Harrier, Riley Keough, Kelela, Urassaya Sperbund, Zhonga Chuxi, Rutha Negga, Kelsey Asbille, Alicia Vikander, Léu Seydoux a Jennifer Connelly. 

Jaden Smith hraje v Lost Planet, Angelica Ross je zamčená v The Escape Room, Alicia Vikander se skrývá v The Wicked Mirror a Billie Lourd a Cody Fern se dostávají do centra pozornosti v Secret Spell. Ke každému obrázku jsou připojeny hravé titulky. Hrdinkám nechybí kabelky s logem LV, hrdinům pak stylové rukavice. Výrazným kouskem kolekce jsou futuristické měsíční boty.

Louis Vuitton vyrobil i speciální tričko zdobené originální obálkou původní knihy kultovního hororového románu The Exorcist Williama Petera Blattyho z roku 1971. Léa Seydoux je vyfocena v tomto tričku s koktejlovými šaty, silnými řetízky a kabelkou s logem LV. Neočekávané kombinace a vrstvení elegantních modelů se sportovními kousky dává této kolekci neuvěřitelný náboj.

Zatímco v módním průmyslu se pracuje s retro estetikou, přechod mezi sci-fi a módou je žádanou novinkou. Jak by asi vypadal Hollywood, kdyby měl Nicolas Ghesquière práci režiséra? To si díky prezentaci této kolekce můžeme živě představit.

Foto: archiv značky LV