• Gastro  • Kam na nejlepší zmrzlinu v Brně?

Kam na nejlepší zmrzlinu v Brně?

Už se nám pomalu blíží teplejší měsíce. Dny se nám prodlužují a sluníčko nás začne co nevidět pálit. Nejlepší na ochlazení? Jednoznačně zmrzlina! Mezi nejlepší zmrzlinárny v Praze patří Créme de la Crème, Angelato, Parlor, Vanille nebo Zmrzlinář. Kam, ale na zmrzlinu v druhém největším městě, tedy v Brně? Přinášíme vám několik tipů.

Božský kopeček

Jak už sám název napovídá, tak tady si smlsnete opravdu božsky. Pojízdné autíčko parkující na Zelném trhu (občas vyjede drandit i do brněnských ulic) vám nabídne zmrzlinu Božský kopeček z cukrárny Tutti Frutti a stojí se na ní dlouhé fronty. Pochutnat si můžete na kopečkové z čerstvého ovoce, smetany a koření a i veganské varianty.

Větrník – Zmrzlinárna Řečkovice

Vyhlášenou zmrzlinu si můžete dopřát v cukrárně Větrník v Řečkovicích a nejen tam. Její odnože naleznete i v obchodním centru Královo pole, cukrárně Campus Square a v ulici Venduhova. Vybrat si můžete ze zmrzliny kopečkové či točené, a to ze smetanového základu nebo sorbetů. K tomu všemu si můžete dopřát i poctivý domácí zákusek.

Nanuky PRAHA

Ano, je tomu tak, i v Brně můžete navštívit Prahu. Sídlí na adrese Husova 18 a pochutnat si můžete na domácích nanucích značky PRAHA. Jsou vyráběny ručně z ovoce, smetany, oříšků a někdy se do nich přidává i alkohol. Vytvářeny jsou dle forem různých tvarů a dokonce i dle vlastních forem vytvořených za pomoci 3D tiskárny.

Cukrárna Aida

Pokud se budete pohybovat v centru Brna na Svoboďáku, tak byste rozhodně měli navštívit cukrárnu Aida v Kozí ulici. Kromě kopečkové zmrzči rozličných chutí si tady můžete vychutnat i nespočet pohárů. A to třeba jahodový, ananasový, Tutti Frutti, La Dolce Vita, Ferrero Rocher, Mozart a věřte, že neodoláte ani zákuskům.

Cukrárna Agnes

Pokud se dostanete na Palackého náměstí do Brna Řečkovic, udělejte si zastávku v malém cukrářském kiosku Agnes. Pochutnat si můžete na točené zmrzlině hned v několika příchutích, které se neustále mění. Mnozí ji dokonce považují za nejlepší zmrzlinu v Brně. Za skvělou cenu obří porce kvalitního dezertu. Mňam!

Zdroje: 1,2, Pexels