• Gastro  • Kam na výlet za skvělým jídlem v Brně a jeho okolí?

Kam na výlet za skvělým jídlem v Brně a jeho okolí?

Restaurace a kavárny otevírají po těžkém období opět své brány návštěvníkům. Zastesklo se vám po dobrém obědě nebo romantické večeři se sklenkou vína? Vybrali jsme pro vás jedinečné podniky v Brně a jeho okolí. Nedělní procházku tak můžete například spojit s příjemným gurmánským zážitkem!

La Bouchée /labušé/

Pro luxusní gurmánský zážitek doporučujeme navštívit restauraci/gril, inspirovanou mediteránskou kuchyní. Její kuchaři si zakládají na kvalitních čerstvých surovinách, proto vybírají maso od místních farem. V nabídce jsou také čerstvé ryby nebo mořské plody, pečivo dodává malá rodinná pekárna, jež peče z živého kvásku a bio mouky. Tato restaurace bude pro vás opravdovým gurmánským zážitkem. K restauraci navíc přibyl nově i Club, oba najdete na adrese Běhounská 18. Pro skupinové rezervace je najdete na adrese Údolní 33.

Bistro Otevřená zahrada

Nejedná se o klasickou restauraci v uzavřeném prostoru. Tento zahradní objekt má za své přízvisko „oáza klidu s kouskem přírody“. Jedná se o ojedinělý projekt v centru Brna, který se skvěle hodí na procházky s dětmi, zároveň si na své přijdou i milovníci kvalitních bistro pokrmů. V celém objektu je ovšem zakázáno kouřit a své čtyřnohé miláčky také nechte doma. konají se zde navíc nejrůznější vzdělávací kurzy nejen pro děti, programy pro školy, ale i firemní akce, svatby nebo oslavy. Otevírací doba zahrady je pondělí–neděle: 10:00 – 18:30 hod, vstupné je dobrovolné, slouží k údržbě zahrady.

Konfit Restaurant

Pokud patříte mezi millovníky masových pokrmů, jistě navštivte Konfit. Tým kuchařů si zakládá na precizní přípravě masa. I podle jednoho ze způsobů přípravy masa, konfitování, je podnik pojmenován. K tomu máte navíc široký výběr z moravských vín. Restauraci najdete na adrese Veveří 125, Brno.

Grandezza Restaurant

Luxusní restaurace v krásném prostředí velkolepého pěti hvězdičkového hotelu z prvního desetiletí 20. století na vás vdechne atmosféru minulých časů, kdy ženy byly pravými dámami a muži gentlemany. Tento podnik se specializuje především na italskou kuchyni. Restauraci najdete v historické části Brna, na Zelném trhu, č. p. 2, v prostorách stejnojmenného Hotelu Grandezza.

Jakoby

Pivní bar a restaurant – Ani na milovníky piva a české kuchyně jsme nezapomněli. V centru Brna se nachází útulná restaurace s místní kuchyní, dovedené ovšem ke špičkové kvalitě a navíc za příjemné ceny. Jakoby najdete na Jakubském náměstí 6.

Zdroje: 0), 1), 2), 3), 4), 5), 6)