• Gastro  • Kam zajít na jídlo v Ostravě a podpořit gastro v těžkých časech

Kam zajít na jídlo v Ostravě a podpořit gastro v těžkých časech

Už vám chybí cestování a dobré jídlo? V Ostravě našli odpověď na tento problém v současné situace. Z obýváku si můžete v klidu vychutnat kousek Mexika a nebo Řecka. Představujeme vám ostravské podniky se, kterými procestujete kus světa.

Comedor Mexicano

Kvůli mexickému jídlu už nemusíte cestovat do Mexika. Přímo v srdci Ostravy se ukrývá Comedor Mexicano. Jakmile překročíte práh této restaurace, tak vás atmosféra okamžitě přenese úplně jinam a máte pocit, že u vedlejšího stolu vidíte Fridu Kahlo. V nabídce menu můžete najít flautas, fajitas de res a nebo paleu ale naleznete zde třeba i lasagne.

La Petite Conversation

A z Mexika rovnou do Francie. Takže Bonjour Ostravo. Najdete zde tradiční francouzské palačinky. A pokud si toužíte oprášit svojí francouštinu, tak se tu během běžného provozu konají kurzy francouštiny.

Agiu Georgiu

A pokud nejste fanoušky francouzské ani mexické kuchyně. Tak vám hlavní město Slezska může nabídnout řeckou tavernu, kterou je Agiu Georgiu. Už jen při pomyšlení na to cítíte pohlazení sluníčka na kůži? Nebo se vám už stýská po mořských specialitách? V nabídce můžete naleznout tradiční sladkost chalvu a nebo z vín zde narazíte na Recinu.

Modrá myš

Tak po této cestě kolem světa zpátky do Ostravy na dobrý drink. Řeč je o modré myši moderní restauraci, kde vás však nadchnou spíše koktejly než jídla. V nabídce můžete najít speciální koktejly pojmenované po významných ostravských vilách, jako například Havlíkova vila.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5