• Gastro  • Letní volba – Starbucks: od pražení po experimentální Frappuccino

Letní volba – Starbucks: od pražení po experimentální Frappuccino

V roce 1971 zahájili 3 kamarádi, učitel angličtiny Jerry Baldwin, učitel dějepisu Zev Siegl a spisovatel Gordon Bowker, v Seattlu svůj první projekt pražení kávy. Drobný obchod získal neotřelý název „Starbucks“, a to na počest prvního pomocníka kapitána Achaba – Starbucka, hrdiny románu Moby-Dick amerického spisovatele Hermana Melvilla. Úplně první kavárna Starbucks byla zprvu zasazena do jedné z nejdelších ulic světa, na Western Avenue. Poté pobočka přesídlila na ulici Pike Place.

V roce 1987 prodali prvotní majitelé společnost podnikateli Howardu Schultzovi, který již vlastnil síť kaváren Il Giornale. Schultz přejmenoval všechny své pobočky Il Giornale na „Starbucks“, a tím zrodil celou síť „Starbuck Corporation“. Brzy poté se společnost rychlostí blesku vymanila hranicím Seattlu a vytvořila pobočky v dalších městech USA a v Kanadě. Když se jméno společnosti objevilo roku 1992 poprvé na burze, korporace Starbucks již sčítala 165 otevřených kaváren. V současné době existuje kolem 22 088 poboček v 66 zemích světa.

První Starbucks Coffee shop, Seattle, Washington.

Jedním z nejoblíbenějších a nejvyhledávanějších nápojů kaváren Starbucks je Frappuccino. Jeho základem je káva. Pro dodání svěžesti je ke kávovému základu přidán led a rozmanité ingredience. Hitem této sezóny je Green Tea Frappuccino, které sestává z čaje matcha s ledem a mlékem. Vše je překryto nadýchaným obláčkem ze šlehačky. Pro ty, kteří upřednostňují lehčí nápoje, může být alternativou jogurtové Frappuccino, které se skládá z přírodního jogurtu s příchutí manga nebo jahod. K tomu všemu, oblíbený nápoj má i svou stránku na FaceBooku, kterou sleduje přes 11 milionů fanoušků!

Frappuccino si zamilovala i řada celebrit:

Zdroje: úvodní fotka, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9