• Events  • Módní legendy očima fotografky Anny Bauer k vidění ve Westfield Chodov

Módní legendy očima fotografky Anny Bauer k vidění ve Westfield Chodov

Setkejte se o víkendu s největšími módními legendami na výstavě FASHION POLAROIDS od německé fotografky Anny Bauer, která spolupracovala s magazínem Andyho Warhola – The Interview a byla i dvorní fotografkou Victorie Beckham. Těšit se můžete na intimní portréty hvězd jako Rihanna, Tom Ford, Manola Blahnika, Vivienne Westwood, Pharrell Williams nebo Cate Blanchett.

Originální výstavní koncept představí 51 polaroidů osobností módního průmyslu, které fotografka vytrvale dokumentovala v zákulisí nejprestižnějších módních show v období mezi lety 2007 – 2011. Výstava také vzdává speciální poctu velikánům, kteří nás nedávno opustili, ale jejich dědictví jim zaručilo vstup do této černobílé „síně slávy“, které kraluje bývalý kreativní ředitel značky CHANEL – Karl Lagerfeld.

„Polaroid je protipólem doby instagramových filtrů. Pracovali s ním velikáni jako Andy Warhol, či Helmut Newton a v kontextu chaosu, jaký zákulisí módní show doprovází, se portrétování světových celebrit přístrojem, který vyžaduje tři sekundy bez pohybu, aby byl záběr ostrý, mění v lov. Anna Bauer na pár vteřin zpomalila životy desítek prominentních osobností, aby jí na okamžik věnovaly upřený pohled o kterém se říká, že je „oknem do duše“,“ vysvětluje producent a kurátor výstavy Milosh Harajda, který talent Anny Bauer objevil během London Fashion Week v době, kdy série vznikala.

Anna Bauer během 14 let, které prožila v New Yorku, svou práci publikovala v editorialech magazínů L’Uomo Vogue, Interview, W, WSJ, Neon, Die Zeit, T Style a GQ. Úzce spolupracovala s Victorií Beckham nebo značkami CELINE, UNIQLO, ZARA a AUDI. Její osobní tvorba byla vystavována v National Portrait Gallery v Londýně.

Výstava FASHION POLAROIDS vznikala na míru pro Westfield Chodov a volně navazuje na sérii uměleckých projektů na téma udržitelnost jako byla výstava archivů Alexandra McQueena, návštěva a přednáška Daniela Lismora nebo projekci filmu MINAMATA s Johnnym Deppem. Expozice bude přístupná veřejnosti do 1. 5. 2022.