• Lifestyle  • 6 tipů, kam vyrazit v Praze během května

6 tipů, kam vyrazit v Praze během května

Nebaví vás vysedávat doma a přemýšlíte, kam byste v květnu vyrazili? Využijte slunečné jarní dny a vydejte se za zábavou! Jídlo, hudba, kultura, design – vybere si každý. Přinášíme vám 6 tipů na akce v Praze, které nabízí následující měsíc.

1) Karlínský Food Truck festival

1. 5. 2022 od 11:00 – 20:00
Karlínské náměstí

I tento rok se koná Karlínský Food Truck festival. Těšit se můžete na ty nejkrásnější food trucky a přívěsy, která vám nabídnou to nejlepší z moderní gastronomie. Akci bude provázet hudba DJ Hlavy a kapely Circus Problem. Na festival můžete vyrazit i s dětmi, pro které budou připraveny kreativní dílny a další doprovodný program.

Pro více informací o akci klikněte zde.

2) Festival Pražské jaro

12. 5. 2022 – 3. 6. 2022
Obecní dům, Rudolfinum a dalších 13 míst v Praze

Už 12. května odstartuje 77. ročník mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro. I tento rok je pro vás připraveno na čtyři desítky koncertů. Festival zahájí dirigent Daniel Barenboim s West-Eastern Divan Orchestra přednesem tradiční Mé vlasti Bedřicha Smetany. Ze zahraničních orchestrů se můžete těšit na hostování City of Birmingham Symphony Orchestra se šéfdirigentkou Mirgou Gražinytė-Tylou. Vůbec poprvé v České republice vystoupí dirigentská hvězda světových pódií François-Xavier Roth. Rezidenčním umělcem festivalu se stane violoncellista Gautier Capuçon. Událostí mezinárodního dosahu bude projekt Prague Offspring věnovaný novinkám současné hudby. Festival završí koncert Vídeňských filharmoniků s Andrisem Nelsonsem, kteří mj. uvedou Dvořákovu Šestou symfonii. Tak koho si vyrazíte poslechnout vy?

Pro více informací o akci klikněte zde.

3) Zahájení letní turistické sezony na Pražském hradě

14. 5. 2022 od 10:00 – 17:00
Areál Pražského hradu

Po dvouleté pauze se již po sedmé uskuteční slavnostní zahájení letní turistické sezóny na Pražském hradě. V sobotu 14. května 2022 budou návštěvníkům zdarma otevřeny návštěvnické objekty, a to katedrála sv. Víta, Starý královský palác, bazilika sv. Jiří, Rožmberský palác, Zlatá ulička, kaple svatého Kříže a Příběh Pražského hradu. Tak ať už jste z Prahy nebo ne, nenechte si ujít tuto jedinečnou možnost vidět krásy Pražského hradu.

Pro více informací o akci klikněte zde.

4) Izrael na Vltavě

14. 5. 2022 – 15. 5. 2022, sobota od 10:00 – 22:00, neděle od 10:00 – 18:00
Střelecký ostrov

Poznejte Izrael skrze jeho kulturu, jídlo a zábavu. MINT Market ve spolupráci s Izraelskou ambasádou přináší první ročník akce Izrael na Vltavě! O víkendu 14. a 15. května na Střeleckém ostrově máte možnost ochutnat výbornou izraelskou kuchyni nebo si půjčit deku a dát si jarní piknik. Zažijete inspirativní víkend plný hudby, divadla, přednášek a workshopů. Budete mít příležitost zahrát si vrhcáby nebo vyzkoušet pravý plážový matkot. Chybět nebude ani zábavný program pro děti včetně hlídaného dětského koutku.

Pro více informací o akci klikněte zde.

5) Dyzajn Market

21. 5. 2022 – 22. 5. 2022 od 10:00 – 18:00
Výstaviště Holešovice

Největší a nejnavštěvovanější víkendová událost v Čechách, kde si autorskou tvorbu a design nejen prohlédnete, ale i nakoupíte. Ano, řeč je o Dyzajn Marketu, který se koná už 21. a 22. května! Jde o výběrovou prodejní výstavu, kde se navíc dobře najíte a napijete u vyhlášených streetfoodových stánků. Součástí Dyzajn marketu je bohatý kulturní program, který zahrnuje divadelní představení nejen pro nejmenší, kreativní koutek pro děti, workshopy pro dospělé, koncerty začínajících i známých kapel a písničkářů a v neposlední řadě DJs s pohodovými hudebními sety dotvářející atmosféru akce.

Pro více informací o akci klikněte zde.

6) Pivo a burger

22. 5. 2022 od 11 hodin
Karlínské náměstí

Milovníci piva a burgerů pozor! Je tu další ročník akce s názvem Pivo a burger. Na festivalu se můžete těšit na pivo z řemeslných pivovarů z Čech a Moravy, ale i ze zahraničí. K tomu si dáte šťavnatý burger z nejen karlínských podniků nebo ze zavedených street food stánků. Na koho bude pivo nebo burger moc, může si dát polévku z karlínské Polévkárny nebo víno od vinařství Kubík. Na koho přijde mlsná, navštíví stánek s Vinohradskými dorty a k tomu si dopřeje kávu z FairBio pražírny.

Pro více informací o akci klikněte zde.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7