• Styling  • Módnímu světu vládne zelená: barva, která se stala hitem

Módnímu světu vládne zelená: barva, která se stala hitem

Jako každý rok a každé roční období vstoupí do světa fashion nové trendy a vládnoucí barvy. Na jakou barva se můžeme těšit v nejnovějších kolekcí SS21 a zdokonalit si tak svůj šatník? Jednoznačně to bude zelená! Pojďte se s námi podívat, co sama barva představuje, jak zelenou barvu vynosit a komu sluší.

Zelená jako barva rovnováhy a klidu

Zelená barva na první pohled jednoznačně evokuje přírodu. Člověku tak dopřává pocit klidu, rovnováhy a jen pohledem dokáže určitým způsobem začít regenerovat. Celkově tedy přináší pozitivní a optimistické myšlenky, takže není ani divu, že právě zelená momentálně ovládla celý módní svět.

Elegance nadevše

Pokud si myslíte, že zelená barva nedisponuje slovem elegance, tak vás musíme vyvést z omylu! Právě zelená, ať už zvolíte jakýkoli odstín a variantu, podtrhne vaši ženskost a například od všemi oblíbené černé klasiky vypadá daleko víc elegantně, sofistikovaně a kolikrát noblesně. Šaty, overal nebo kvalitní kostýmek v této barvě udělá na pracovní schůzce či večeři víc než dost.

Nebojte se vzorů ani barevných kombinací

Zelená je výrazná sama o sobě, ale to přeci neznamená, že se musíme v sestavování outfitu nijak omezovat. Pokud se nebojíte vzorů je to skvělá příležitost inspirovat se novými kolekcemi známých řetězců, které momentálně nabízí nespočet kousků a druhů, jak tuto barvu zařadit do šatníku.

U této barvy neplatí ani pravidlo, že by se nedala s ničím zkombinovat. Jestliže vsadíte na pastelovou (světlejší) zelenou, tak jej můžete doplnit o jiné “pastelky”. Kdy jindy si užít barev než v období jara a léta a taková limetková zelená, ta je must have!

Lahvově zelená pro zrzky, světlá po blondýnky

Blondýnka, hnědovláska, černovláska nebo se odlišujete zrzavou hřívu, zelenou si oblíbí rozhodně každý. Blondýnkám nejvíce sedne světlá varianta, jelikož i vlasy se nesou ve světlých tónech. Naopak tomu ženy s vlasy tmavších tónů – hnědovlásky, černovlásky, se nemusí bát jak tmavších odstínů, ale nic nezkazí ani pastelovými barvami. O zrzkách se ví, že je pro ně jako stvořená lahvově zelená. To potvrzují kolikrát i hvězdy na červeném koberci, kde róby této barvy oblékají nejčastěji zrzavé krásky. Ale neomezujte svou fantazii těmito “pravidly”, ať už ale sáhnete po klasice alá zelená tráva, nebo se vidíte spíše ve světlejších variant a nebo naopak lahvově zelená je vaší vášní, každá si přijde na to své.

Oblíbená barva na světových přehlídkách

Při představení kolekcí jaro/léto 2021 ani světové značky nebyly pozadu. Zelená se stala buď hlavní převažující barvou nebo alespoň malými detaily či vzory tak rozzářila přehlídková mola několika značek. Nejvíce oblíbenou a velmi barevně postavenou kolekci předvedla například značka Versace, která vsadila převážně na vzory a námi teď již oblíbenou zelenou jsme mohli dominantně vidět i na módních doplňcích.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8