• Fashion News  • Mondaily: Alber Elbaz zemřel ve svých 59 letech

Mondaily: Alber Elbaz zemřel ve svých 59 letech

Minulý týden zasáhla nejen módní svět šokující zpráva o úmrtí Albera Elbaz – designéra, který se proslavil především svým působením pro módní dům Lanvin v letech 2001 – 2015. Přidal se tak ve věku 59 let k módním designérům Kenzo Takada a Sergio Rossi, kteří též zemřeli na COVID-19.

Alberova historie se začala psát v oblasti jeho narození – Maroku a pokračovala do Izraele, kde vyrůstal a vzdělával se. V 80. letech se dostal do New Yorku a později do Paříže, kde se dostal k práci pro značku Guy Roche. Ta ale netrvala dlouho a zasloužené slávy se mu tak dostalo až u zmíněného domu Lanvin, jenž obohatil svou mladickou, elegantní a až karnevalovou estetikou.

Ceny Czech Grand Design ovládla dvojice Herrmann & Coufal

Absolutními vítězi CGD pro rok 2020 se stalo duo designérů Hermann & Coufal se svými svítidly Lift, Tension a Balance DIY projekt ve spolupráci s Hornbach, svítidlo Capsule (Lucis), skříňka Roletta (FUTURO). Na druhém místě se umístila Anna Marešová s návrhem designového kalíšku Whoop.de.doo, na třetím místě se pak umístili LLEV se svou kolekcí nábytku Sileencio a doplňky Myceelium. Módním designérem roku se stal Jakub Polanka s kolekcemi pro sezónu F/W 2020 a SS2021.

Intimissimi přichází se sportovní řadou

Italská značka spodního prádla, kterou vlastní společnost Calzedonia Group, představila svoji první kolekci aktivního oblečení s názvem „In Action“. Dvanáctidílná kolekce se dodává ve dvou podkategoriích. Jedna navržená jako oblečení pro výkon a druhá pro volnější aktivity, jako je jóga nebo lenošení. Kolekce zahrnuje sportovní podprsenky a legíny ve více barevných provedeních a používá i udržitelné materiály