• Fashion News  • Mondaily: Alexander Wang obviněn ze sexuálního zneužívání

Mondaily: Alexander Wang obviněn ze sexuálního zneužívání

Novinky z prvního týdne očekávaného nového roku se nesetkaly s přílišným optimismem. Zemřel uznávaný designér Pierre Cardin a Alexander Wang byl nařčen ze sexuálního zneužívání modelů. Snad vám náladu zlepšíme alespoň novým krátkometrážním filmem pro letní kolekci módního domu Saint Lauren, která vás zavede k pozitivnějším závěrům.

Alexander Wang obviněn ze sexuálního zneužívání

Designér Alexander Wang, který oblékal celebrity od Lady Gaga počínaje až po Kim Kardashian West, byl obviněn z nevhodného sexuálního chování modelem Owenem Mooneym. Ten se na svém Tik Tok účtu svěřil, že se tak stalo na parketě nočního klubu v New Yorku v roce 2017. V závislosti na tom se začaly objevovat další neověřená obvinění. Samotný návrhář tato nařčení odmítá se slovy:

„Toto chování mi nikdy nebylo vlastní a nikdy se tímto způsobem chovat nebudu. Mám v úmyslu toho, kdo je autorem těchto tvrzení a jejich šíření online zodpovědný, dohnat k odpovědnosti.“

Dnešním dnem pak Alexandrův účet na Instagramu nepřipouští možnost komentovat jeho poslední příspěvky.

Zemřel designér Pierre Cardin

Další, smutnou zprávou je úmrtí uznávaného návrháře Pierra Cardina, který odešel ve svých 98 letech. Podle jeho dlouholetého mluvčího Jeana-Pascala Hesseho Cardin zemřel minulé úterý v pařížské nemocnici. Předtím se naposledy objevil na veřejnosti v září při oslavě 70. výročí jeho značky. Pierre Cardin obohatil svět módy o futuristické oblečení geometrických tvarů, ale nezůstal jen u něj. Jeho umění sahalo od designu zapalovačů cigaret přes auta, architekturu nebo divadlo až po ortopedické matrace.

Saint Laurent představuje letní kolekci v duchu „I Feel Love“

Krátký film pro módní dům Saint Lauren z dílny režiséra Gaspara Noého v sobě mísí hrůzu s rozkoší ztělesněnými Charlotte Rampling. S hlavní kulisou, kterou je královna disco stylu – skladba „I Feel Love“ od Donny Summer, nás příběh zavádí do sametově červeného světla, půvabných modelů a surrealistického kouzla okamžiku jevištního vystoupení. Svým ztvárněním se velmi podobá útěku strachu před rokem 2020 a nadějí potkávající se s láskou v roce 2021 – souhlasíte?