• Fashion News  • Mondaily: Asos kupuje značky Topshop a Miss Selfridge

Mondaily: Asos kupuje značky Topshop a Miss Selfridge

Velká nákupní transakce se minulý týden udála u Asos, který zakoupil značky Topshop a Miss Selfridge. Co to ale znamená pro pracovní místa? A jaké další novinky přinesl minulý týden?

Asos kupuje značky Topshop a Miss Selfridge

Online portál s módou Asos je novým vlastníkem značky Topshop a Miss Selfridge. Z rybníčku společnosti Arcadia je Asos získal po dohodě ve výši 330 milionů liber. Obchod nicméně zakoupil jen 300 zaměstnanců, což znamená že dalších 2500 pracovních míst je ohroženo.

Nová kniha Dior oslavuje ženský pohled

Maria Grazia Chiuri, která se v roce 2016 ujala role umělecké ředitelky dámské kolekce u Dior, stanovila pravidlo pro vznik jakýchkoliv Dior fotografií – fotí je pouze ženské fotografky. Výsledné snímky jsou představeny v knize „Her Dior: Maria Grazia Chiuri’s New Voice“, kterou vydává Rizzoli New York a oslavuje ženský umělecký pohled. 240stránková kniha v pevné vazbě má vyjít 8. března na Mezinárodní den žen.

Uniqlo podepisuje čtyřleté partnerství s muzeem Louvre

Uniqlo uzavřelo čtyřleté partnerství s muzeem Louvre v Paříži. Japonský módní gigant bude společně s muzeem vyrábět řady oděvů a sponzorovat některé z jeho populárních akcí. Spolupráce bude zahájena kolekcí UT triček pro muže a ženy s některými z nejznámějších uměleckých děl Louvru a do prodeje se dostane již 4. února.