• Fashion News  • Naomi Osaka je novou ambasadorkou Louis Vuitton

Naomi Osaka je novou ambasadorkou Louis Vuitton

Pařížský módní dům Louis Vuitton oznamuje, že si vybrali novou ambasadorku, kterou je tenisová šampiónka Naomi Osaka.

Všestranná, nezávislá a moderní – taková je Naomi Osaka, jedna z nejrychleji stoupajících a nejvýznamnějších tenisových hráček všech dob. Dokonale tak ztělesňuje ženský idol značky Louis Vuitton. Jako ambasadorka módního domu se poprvé objeví v módní kampani na sezónu jaro/léto 2021, jejímž autorem je umělecký ředitel dámských kolekcí Louis Vuitton, Nicolas Ghesquière.

„Kromě tenisu je mou největší vášní móda; a v této oblasti neexistuje větší ikona než značka Louis Vuitton. Je mi ctí spolupracovat s Nicolasem – je návrhářem, kterého velmi obdivuji a navíc nás spojuje láska k japonské kultuře a stylu. Být globální ambasadorkou této značky je pro mne splněným snem“, říká Naomi Osaka.

„Naomi je výjimečná žena, která skvěle reprezentuje svou generaci a zároveň je i výborným vzorem pro každého. Její kariéra a přesvědčení jsou inspirující. Cítím k Naomi respekt, stále zůstává věrna sama sobě a neslevuje ze svých hodnot,“ říká Nicolas Ghesquière.

Kdo je Naomi Osaka?

Naomi Osaka je jedna z nejrychleji stoupajících a nejvýznamnějších tenisových hráček všech dob. Je první asijskou hráčkou, které se podařilo být světovou jedničkou v singlu a první japonskou hráčkou, která dokázala vyhrát Grand Slam. Díky úžasným tenisovým triumfům v kombinaci s aktivismem mimo kurty je jednou z nejdůležitějších globálních sportovkyň napříč všemi disciplínami.

Osaka se na profesionálním okruhu WTA objevila v roce 2013 jako stoupající hvězda a rychle si získala nejen fanoušky, ale i pozornost médií díky silnému podání a mocnému forehandu. Nedlouho poté, v lednu 2016, se Osaka kvalifikovala na svůj první Grand Slam, kde se jí podařilo probojovat do třetího kola. Ve stejném roce získala ocenění „Nováček roku“ na 2016 WTA Awards. O dva roky později, v roce 2018, zažila Naomi jednu ze svých nejúspěšnějších sezón, když dokázala vyhrát 2 Grand Slamy. V roce 2020 vyhrála Osaka svůj druhý titul na US Open a přitáhla k sobě pozornost celého světa navzdory pandemii i sociálním nepokojům.

V roce 2020 byla Osaka jmenována sportovní osobností magazínu Sports Illustrated, nejmocnější ženou ve sportu podle Add Weeks, nejlépe placenou ženskou atletkou všech dob podle magazínu Forbes a jednou ze 100 nejvlivnějších osob podle magazínu Time. Je známá také díky svému aktivismu na kurtu i mimo něj, nebojácným výrokům a faktu, že se nepojí poukazovat na sociální nerovnosti.   

Naomi je hrdou dcerou haitského otce a japonské matky. Narodila se v japonské Ósace. Když jí byly tři roky, celá rodina se přestěhovala do USA. Ve sportovním světě reprezentuje Japonsko a stane se tváří Olympijských her v Tokiu 2021. Aktuálně žije v kalifornském Los Angeles.

Zdroj fotografií: archiv značky Louis Vuitton

Marketing manager