• Lifestyle  • Nastartujte se po ránu ranními rituály, které nakopnou

Nastartujte se po ránu ranními rituály, které nakopnou

Ráno je pro většinu z nás startem dne, tedy pokud někdo nevstává třeba kolem poledne. A je tedy velmi důležité pro naše následné fungování. Přesto ho mnoho z nás odbývá. Někteří ani nestíhají snídat, ve stresu, že nestihnou pracovní schůzku na sebe ledabyle něco hodí a při přebíhání silnice s telefonem v ruce, když při řešíme sms, nás skoro div něco nezajedete. Pojďte si ta rána udělat jiná, pojďte si najít ranní rituál, který vás nakopne. Čtěte dál.

Nařiďte si budíka o několik minut dřív

Zní to šíleně? Možná, ale věřte, že vstát o trochu dříve než jste zvyklý, je jedna z nejlepších věcí, které pro sebe můžete udělat, tedy pokud už normálně nevstáváte před šestou ranní. Zkuste si nařídit budík třeba jen o pět minut dříve a postupně třeba ještě o dalších pět minut dříve. Ze začátku to bude velký boj, ale věřte, že si zvyknete a budete čilejší než kdykoliv předtím.

Meditujte

Meditace je jak známo. Pokud nejste úplně fanouškem meditování s partou dalších lidí, zameditujte si doma, třeba podle šéfa Microsoftu Satya Nadelly. Jak na to? Za prvé Dýchejte, posaďte se a udělejte si šest, sedm hlubokých nádechů a výdechů. Vaše tělo i mysl se tak zklidní. Za druhé Buďte vděční, vzpomeňte si na jednu věc, za kterou byste měli poděkovat. Např.: že máte jím kam do práce, že se probouzíte vedle své milované osoby nebo že vás čeká setkání s přáteli. Tyhle věci totiž nemusí být pro každého samozřejmé. Za třetí Stanovte si denní cíl, ať pracovní nebo osobní. Za čtvrté Uzemněte se, tedy zvedněte se z postele a nohy uzemněte na zemi a nic jiného nedělejte. Takto setrvejte půl minuty. Uvědomte si sami sebe a pak hurá vstříc novému dni.

Pomilujte se

Sex je náš, dělá dobře mě i Tobě, a to je zkrátka fakt. Když se ráno pomilujete se svým partnerem, vytváříte mezi sebou vetší spojení, budete krásnější, šťastnější, omlazuje a zlepšuje oběh krve. Tak na co ještě čekáte?

Zacvičte si

Vstávat a cvičit, pro někoho muka, pro někoho nezbytnost, ranní cvičení a věřte, že jen málo co vás dokáže tak nakopnout jako právě ranní cvičení. Je jedno, jestli si zaběháte, zaplavete, zacvičíte jogu nebo si uděláte vlastní sestavu. Rozproudíte krev, přijdete na jiné myšlenky a energie vám vydrží mnohem déle. Výmluvy typu nemám čas, rovnou vymažte z hlavy.

Nedívejte se na sociální sítě

Taky se vám stává, že ještě ani nevytáhnete nohu zpod deky, ale už držíte v ruce telefon a koukáte, co nového se stalo přes noc na Facebooku, Instagramu nebo Twitteru nebo zda vám nepřišel e-mail? A myslíte, že je to po ránu to nejdůležitější? Ne, není. Zkuste si vychutnat ráno, aniž byste si na telefonu zapnuly wiffi nebo data. A počítač taky nechte vypnutý. Opravdu o nic nepřijdete.

Napijte se vody

Hodně z vás má jistě ve zvyku si po ránu lupnout kávu, protože má přece kofein, tak vás musí nabudit. Ano kofein má a ten stimuluje, ale pít kávu na lačný žaludek není pro ranní start to pravé ořechové. Napijte se raději vody, ideálně vlažné vody s citronem, která rozjede váš metabolismus.

Dejte si ledovou sprchu

Brrr, taky se rádi vyhříváte pod teplou sprchou nebo rochníte v horké koupeli plné pěny a olejíčku? Večer možná fajn, ale ráno teplou sprchu ne, nakopněte se studenou. Neříkáme, abyste se hned postavili a plným proudem na sebe tu ledárnu spustili, ale začněte pomalu, krok po kroku a postupně ponoříte do chladných kapek celé tělo, stačí na 90 sekund. Zlepšíte si imunitu a zvednete náladu.

Namotivujte se

Zkuste se ráno po probuzení namotivovat. Shrňte si, co vás v průběhu dne čeká a na co se můžete těšit. Pokud si myslíte, že na nic, protože vás třeba čeká parný den, tak se těšte alespoň na dobré jídlo, které byste i ve shonu měli dopřát, a nebo na to, že každý den jednou skončí a vy zase večer ulehnete do své milované postýlky.

Dejte si čas na snídani

Snídaně je první jídlo dne a měli byste ji věnovat velkou pozornost, což ale většina lidí nědělá, buď se nějak odbydou nebo ani nesnídají. Chyba. Je jedno, zda snídáte doma, nebo si snídaní raději vychutnáte v práci v kanceláři, hlavní je, abyste o ni neochudili. Správná a vyvážená snídaně vás totiž nastartuje, dodá živiny a nabije energií. Nezapomínejte na to.

Tak která je ten váš rituál?

Zdroje: Pexels