• Fashion News  • Návrat Paco Rabanne. Kdo stojí za znovuzrozením této značky?

Návrat Paco Rabanne. Kdo stojí za znovuzrozením této značky?

Jako bájný Fénix z popela povstala i značka Paco Rabanne. Za úspěchem této francouzské značky nestojí nikdo jiný než Julien Dossena, umělecký ředitel Paco Rabanne. Julien Dossena pracoval dříve jako senior designer v Balenciaga pod Nicolasem Ghesquiérem, kde zůstal až do Ghesquiérova odchodu v roce 2012. V červenci 2013 byl Julien Dossena jmenován uměleckým ředitelem Paco Rabanne.

Hlavním záměrem Dossena je renesance původních ikonických kousků značky a obnova samotné myšlenky a ducha Paco Rabanne. Julien Dossena inovuje staré knowhow značky Paco Rabanne. Kolekce je vyrobena s odkazem na ikonické kousky, které do centra pozornosti kladou kov a umění montáže. Tyto ikonické oděvy jsou okamžitě rozeznatelné, byly a jsou nošeny inspirujícími ženami, podtrhují totiž jejich ženskost a smyslnost. V době největší slávy šaty nosily módní ikony a múzy pana Rabanne, mezi které patřily Brigitte Bardot, Jane Birkin, Jeanne Moreau a Audrey Hepburn.

V kolekci s příhodným názvem Iconic máte na výběr z jemných lesklých modelů, kousků sestavených z destiček různých tvarů, i originálních řetízkových šatů. Naleznete zde jak dlouhé, tak krátké sukně a šaty, které lze libovolně kombinovat s jednobarevnými oděvy a s oblečením s květinovým vzorem. Tyto originální kombinace s květinovými modely a grafickými vzory jsme mohli sledovat na přehlídce v Paříži.

V době, kdy se vrací na výsluní zlatá éra Studia 54, glamour a třpyt, si nemohl Dossena vybrat příhodnější dobu pro reedici slavné kolekce. Tento krok se tak zdá být dokonale promyšleným tahem. Nová kolekce ovšem zaznamenala, oproti původní, obrovský posun v použitých materiálech. Módní dům Paco Rabanne, jako správná „couture“ značka, totiž následuje cestu neustálých inovací. Ikonické šaty vyrobené z malých destiček různých tvarů odrážejících světlo vzbuzují nadšení i dnes, toho kouzla tedy využil i Dossena, který dal původním modelům nový moderní a odlehčený vzhled.
Obnovy se dočkala i kabelka z roku 1969. Kabelka je sestavena ručně, má původní design, který byl znovu uveden v roce 2011. Party bag má však jednu významnou aktualizaci, je vytvořena z lehkého hliníku s novými lesklejšími povrchy.

Stejně jako v éře své největší slávy, má i dnes značka Paco Rabanne podporu řady známých hereček, modelek a celebrit. Na Met Gala se do stříbrných šatů od Paco Rabanne oblékla americká zpěvačka etiopského původu Kelela. Kolekce se objevila i na titulce arabské Vogue, ve Vogue Mexico pak byla k vidění na slavné modelce Belle Hadid.

Všechno, co se třpytí má tedy zelenou. Zářivé šaty Paco Rabanne jsou ideálním outfitem na nejrůznější večírky, krásně podtrhnou vaši ženskost.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8