• Fashion News  • Navštivte Memory: Výstava modelů návrháře Alexandra McQueena v centru Chodov

Navštivte Memory: Výstava modelů návrháře Alexandra McQueena v centru Chodov

Do 22. července si můžete prohlédnout unikátní výstavu modelů legendárního britského módního návrháře Alexandera McQueena Memory v The Designer Gallery Centra Chodov. Pro návštěvníky je zde připraveno čtrnáct modelů dámských šatů pocházejících z různých etap autorovy tvorby.

The Designer Gallery v Centru Chodov a producent Milosh Harajda ve spolupráci s THE ISABELLA BLOW FOUNDATION uvádějí výstavu Memory, která pod kurátorským vedením profesorky Liběny Rochové představuje průřez archivu legendárního britského návrháře Lee Alexandra McQueena.

Diváci v České republice mají právě díky vizi The Designer Gallery poprvé v historii možnost živě shlédnout originální díla, které Alexander McQueen navrhoval v různých etapách své kariéry. Výstava, navrhnuta architektkou Magdalenou Rochovou, je instalována v prostoru, který slouží jako komerčně-umělecká platforma a dlouhodobě podporuje zejména lokální módní scénu.

„Centrum Chodov je od svého otevření lídrem na trhu. Jako jediné nákupní centrum v České republice představilo The Designer Gallery, prostor s nabídkou prémiové módy. Své aktivity pravidelně spojuje s českými módními návrháři. Jsme otevření netradičním projektům a chceme našim návštěvníkům přinášet ojedinělé zážitky,“ uvedla marketingová ředitelka Centra Chodov Petra Valentová.

The Isabella Blow Foundation je nadace spravující archivní sbírku legendární britské stylistky Isabelly Blow, která v roce 1992 odkoupila kompletní absolventskou kolekci McQueena, kterou prezentovala na Central Saint Martins, a po zbytek života stála po jeho boku.

„Výstava Savage Beauty v MET v New Yorku a poté ve V&A v Londýně byla dechberoucí výpověď radikálního génia. Je mi ctí, že jsem byla oslovena k tomuto projektu, ve kterém vám můžeme představit ve zlomku výjimečného umělce, oděvního designéra Alexandra McQueena. Tvorbou McQueena jsem byla uhranuta od počátku jeho tvůrčí cesty. Jeho absolventská práce na St. Martin’s byla právem vysoce ceněna. Každá jeho kolekce byl zážitek plný emocí, kreativity a nových myšlenek. Jeho radikalismus v tvorbě prezentací oděvní performance byl ojedinělý a výjimečný,“ uvedla kurátorka výstavy Liběna Rochová.

Expozice Memory je veřejnosti přístupná od 22.5. do 22.7. 2019, v době otevíracích hodin OC Chodov.

Zdroj fotografií: archiv Memory