• Lifestyle  • Nejkrásnější věk – výstava diplomatů z pražského AVU

Nejkrásnější věk – výstava diplomatů z pražského AVU

Diplomaté z Akademie výtvarných umění v Praze se rozhodli ukázat výsledky jejich šestiletého studia světu! Padesát sedm malířů, sochařů, kreslířů, grafiků, novomediálních a intermediálních umělců, architektů a restaurátorů pro nás přichystalo výstavu, kterou by si nikdo neměl nechat ujít!

Výstava bude zahájena 21. června a ukončena 30. června 2019 v hlavní budově AVU a Moderní galerii AVU. Název Nejkrásnější věk (The Most Beautiful Age) získala v návaznosti na stejnojmenný film Jaroslava Papouška z roku 1968, který se odehrává mezi tehdejšími studenty, profesory a modely sochařského ateliéru na AVU. Letos je to 220 let, kdy byla Akademie založena. Výstava tedy poukazuje na kontrast současného stavu se stavem před lety.

Vernisáž výstavy (facebooková událost) bude zahájena 20. června od 17. hod. Vstup na výstavu je po celou dobu konání volný.

Výstava poukazuje na kvality diplomatů a na vše, co se za dobu jejich studia naučili. Postupně se z nich stávali profesionálové.

„Nyní musí sami navázat na technické dovednosti, schopnost uvažování,
rozhlížení se kolem sebe a vnímání, které se naučili při svém studiu na Akademii,“ poznamenávají kurátoři John Hill a Tomáš Džadoň a doplňují: „V rámci konceptu výstavy jsme požádali všechny diplomanty, vedoucí pedagogy i rektora, aby se zamysleli nad svou budoucností v horizontu pěti let. Naše představa diplomantské výstavy v budoucnosti navazuje na to, co nyní začíná. Chceme být více otevření sousedům a uspořádat speciální programy pro rodiny.“

Kurátoři John Hill a Tomáš Džadoň podotýkají, že za pět let by mohla být diplomantská výstava mezinárodní, jelikož na pražském AVU studuje mnoho studentů z cizích zemí.

Svoji tvorbu na výstavě představí:

Markéta ADAMCOVÁ, Markéta BÁBKOVÁ, Ondřej BLAHA, Tereza BRUSSMANNOVÁ, Kryštof BRŮHA, Marta CELAROVÁ, Jozef ČIŽMÁR, Ondřej DOSKOČIL, Dominik FIALA, Veronika FRANKOVÁ, Michaela GLOZOVÁ, Eva HÉROVÁ, Kateřina HOLÁ, Martin HOLBA, Dominika HORNEROVÁ, Adéla CHMELOVÁ, Marie JAROŠINCOVÁ, Martina JAROŠOVÁ, Aneta JUKLÍČKOVÁ, Iva JURČEKOVÁ, Tomáš KAJÁNEK, Tomáš KING, Ester KNAPOVÁ, Markéta KOLÁŘOVÁ, Philipp KOLYCHEV, Rudi KOVAL, Michaela KOVALČÍKOVÁ, Alena KOŽENÁ, Tereza KRNINSKÁ BUŠKOVÁ, Filip KŮRKA, Martin MALÝ, Štěpán MOLÍN, Michal NAGYPÁL, Kateřina NOVOTNÁ, Kateřina ONDRUŠKOVÁ, Martin PETŘÍK, Xénia POLDAUFOVÁ, Adriana SARNOVÁ, Petra SKOŘEPOVÁ, Gabriela SLANINKOVÁ, Antonín SONDEJ, Anna SVOBODOVÁ, Šimon SÝKORA, Iveta SCHOVANCOVÁ, Marie ŠPAČKOVÁ, Petr ŠŤASTNÝ, Nikola Emma RYŠAVÁ, Barbora VALÁŠKOVÁ, David VAŇKÁT, Erika VELICKÁ, Vojtěch VERNER, Marie VIDEMANOVÁ, Anna VITOUŠOVÁ, Vendula VÍTOVÁ, Tomáš VOVES, Alžběta WIDHOLMOVÁ, Linda WRONG, Linda ZMATLÍKOVÁ

Zdroj fotografií: archiv AVU