• Lifestyle  • 10 nejlepších nových seriálů roku, na které se musíte podívat!

10 nejlepších nových seriálů roku, na které se musíte podívat!

Počasí je v posledních dnech takové všelijaké, chvíli zima, chvíli teplo. Člověk by se nejraději zavrtal do postele a koukal na seriály. A letošní rok je opravdu bohatý jak novými, tak staronovými seriály. U některých se zasmějete, při některých vám budou stát vlasy hrůzou na hlavě a některé dopadnou úplně jinak, než byste předpokládali. Na co všechno se můžete těšit?

Hra o trůny VIII

Jen málokdo by nevěděl, co je Hra o trůny. Tento seriál se stal fenoménem své doby.  A letos vše završí svou poslední, osmou, řadou. Výpravný seriál HBO popisuje soupeření o moc mezi králi a královnami, mezi šlechtici, rytíři… Život, smrt, zrada, intriky, chtíč, nadpřirozené síly- to je Hra o trůny.

Sedmilhářky II

Fanoušci Reese Witherspoon zajásejte radostí, v letošním roce se dočkáte pokračování seriálu Sedmilhářky, kde tato oscarorová herečka hraje hlavní roli. Těšit se můžete na nové postavy, nové zápletky a odpovědi na nepříjemné otázky, které hlavní hrdinka dostane. A pozor! Tvůrci tvrdí, že se jedná o řadu poslední.

Temný případ III

Pokud patříte mezi milovníky detektivních žánrů, pak byste si neměli nechat ujít třetí řadu seriálu Temný případ. Vysloužilého detektiva Waynea Hayse už přes 35 let trápí případ zmizení dvanáctiletého hocha a jeho o dva roky mladší sestry. Co se nimi stalo a jakou má vlastně detektiv minulost? Podívejte se na Temný případ.

The Crown

Letošní rok se svého dočkají i milovníci seriálů mapujících historické události. Konkrétně na třetí řadu The Crown o životě Alžběty II, nejdéle vládnoucí britské panovnice. Dozvíte se skoro vše o jejím životě, vládě, jejich rozhodnutích.

Catch-22

V českém překladu Hlava XXII je seriálovou adaptací stejnojmenného románu od Josepha Hellera. Hlavním hrdinou je vojín Yossariana, kterému se kvůli naprosto absurdnímu nařízení nedaří uniknout pryč z druhé světové války.  Jedním z režiséru je známý herec George Clooney, který v této šestidílné sérii i sám hraje.

Černobyl

Tak tento seriál v koprodukci HBO a Sky bude nářez. Mapuje příběh tragické události, při které v roce 1986 vybouchla jaderná elektrárna v ukrajinském Černobylu, při které se uvolnilo ohromné množství nebezpečné radioaktivní látky.

Love, Death and Robots

Pokud nemáte čas sledovat seriály s dlouhou stopáží, tak právě pro vás je ideální seriál Love, Death and Robots. Tento Netflixový projekt je totiž složen jen ze short filmů se stopáží 6-17 minut, a to rozličných žánrů (fantasy, černá komedie, horor).

Alien: Isolation

Milovníci vesmíru a všeho kolem něj si jistě nenechají ujít seriál Alien: Isolation. Hlavní hrdinka Amanda cestuje do vzdálené vesmírné stanice, aby zjistila, co se stalo s její matkou, která před patnácti lety zmizela na vesmírné lodi.

Doom Patrol

Tento americký akční seriál vznikl na náměty komiksů od vydavatelství DC Comics. Doom Patrol je tvořena hrdiny, kdy každého z nich nějak znetvořila nehoda, ale zároveň jim dala superschopnosti.

Zkáza dejvického divadla

Nedat jsem tento český skvostný seriál, by byla pěkná ostuda. Zkáza dejvického divadla udělala radost nejednomu fanouškovi tohoto divadla. Skvělé výkony herců, kteří si umí ze sebe udělat srandu, odvážná témata jednotlivých dílů a především odhalení ducha Dejvického divadla, to zkrátka musíte vidět.

Zdroje: 1,2,3,4,5