• Beauty  • Nejlepší paletka stínů pro hnědé oči

Nejlepší paletka stínů pro hnědé oči

Venku oficiálně začalo jaro a to znamená, že nastal správný čas odložit zimní bundy a vpustit do svého šatníku trochu jarních barev. V oblékání se fantazii meze nekladou, ale co s líčením? Správné líčení podtrhne váš jarní outfit. Věděli jste, že existují osvědčené kombinace barev, z nichž vychází při své práci profesionální vizážisté? Ke každé barvě oka se hodí jiná paletka barev, a proto jsme si pro vás připravili sérii článků, ve kterých se dozvíte, jaká paletka stínů se hodí pro hnědé, modré a zelené oči. V tom dnešním se budeme věnovat právě hnědoočkám.

Začneme malým tipem. Pokud si nebudete vědet s výběrem očních stínů rady, vzpomeňte si, že nejdůležitější vždy je, aby barva stínů kontrastovala s oční duhovkou.

Co se týká líčení hnědých očí, mají jednu velkou výhodu – a sice, že k nim pasují téměř všechny barevné odstíny. Při výběru paletky je tedy rozhodující především příležitost, pro kterou se líčíte. Pro běžné denní líčení nebo jemnější večerní jsou vhodné světlejší tóny jako například meruňková, světle růžová nebo béžová. Pokud dáváte přednost extravagantnějšímu líčení, sáhněte po zelené, fialové modré a žluté. K slavnostnějším příležitostem hnědoočkám skvěle poslouží zlaté oční stíny. Naopak opatrnější byste měly být s hnědými odstíny, které by mohly působit nevýrazně a zastínit krásu vašich očí.

Pokud máte na líčení dostatek času, můžete si zkusit pohrát s kombinací více barev pro efekt takzvaného kouřového líčení. To v sobě nejčastěji kombinuje ladící odstíny ve světlé a tmavé variantě. Případně můžete vše doplnit úzkou černou horní linkou.

Na závěr přinášíme pár konkrétních paletek pro hnědé oči, které si získaly naši pozornost.

1. I Heart Revolution Mermaids Heart
2. Max Factor Smokey Eye Matte Drama Kit
3. Gucci Eye Magnetic Color Shadow Quad
4. Makeup Revolution by Petra
5. Freedom Pro 12 Chasing Rainbows
6. Makeup Revolution, Life On The Dance Floor

Zdroje: Pexels, 1, 2, 3, 4, 5, 6