• Beauty  • Nejlepší veganské šampóny pro všechny typy vlasů

Nejlepší veganské šampóny pro všechny typy vlasů

Kosmetika s označením vegan se těší stále větší oblibě. Není divu, výrobci používají velké množství živočišných složek a testují na zvířatech. Proč zavírat oči před krutým jednáním, když vše lze nahradit kvalitní přírodní alternativou? V dnešním článku se zaměříme na veganské šampóny.

Nevinně rostlinné

Veganská kosmetika nejen šetří utrpení zvířat, ale také podporuje ekologicky šetrnou výrobu. Většina surovin pochází z plantáží a manufaktur, jsou kvalitní, výživné a obsahují minimum alergenů.

Nemusíte být nutně veganem, abyste používali veganskou kosmetiku. Ale pečovat o sebe přírodní cestou bez zbytečných chemických zlepšováků stojí za zvážení. Obzvláště u produktů, které používáme dnes a denně. Mezi ty patří právě i šampóny. 

LUSH

Lush je stálicí mezi značkami, které bojují proti testování na zvířatech a najdete u nich veganské produkty.  Jedním z nich je třeba veganský proteinový šampón FIX určený pro slabé vlasy světlejších odstínů. Složení z heřmánku, měsíčku, panenského olivového oleje a nálevu z cizrny chrání blonďaté lokny, dodává jim pružnost a sílu.

V případě, že máte vlasy namáhané barvením, můžete ze stejné řady vyzkoušet šampón SILICA. Ten díky výtažkům z máty a tymiánu udržuje barvené vlasy v kondici, je plný proteinů, takže chrání vlasy před lámáním, udržuje je pružné a dobře rozčesatelné. Jak je u Lushe dobrým zvykem, jeho vůně je díky za studena lisovanému malinovému oleji opojná.

URTEKRAM

Dánská firma Urtekram nabízí 100% přírodní šampony pro ženy i muže. Jsou bez parabenů, chemických derivátů a pyšní se tím, že splňují nejvyšší kritéria BIO kosmetiky. Na všech najdete symbolické logo vegan kosmetiky se zelenou slunečnicí, udělované britskou neziskovou organizací The Vegan Society.

Co například Kopřivový šampón proti lupům? Nebo pokud vás trápí podrážděná pokožka hlavy, sáhněte po Tea Tree, který nevysušuje a zklidňuje. Pro normální vlasy, které nevyžadují žádnou speciální péči, je dobrou volbou Severská bříza.

Paul Mitchell

Značka profesionální vlasové kosmetiky založená roku 1980 jako první firma vystoupila proti testování na zvířatech. Veškeré produkty jsou vyrobené na přírodní bázi.


Paul Mitchell
– Original
šampón pro všechny typy vlasů

Yarok

Luxusní značka vlasové kosmetiky Yarok vyznává filosofii využívání pouze rostlinných přísad nejvyšší kvality a při výrobě se podřizují pravidlům k ochraně přírody. Proto jejich produkty mají i ekologické obaly.

Yarok

Luxusní šampón pro extrémní objem

Zdroje: Pexels, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8