• Lifestyle  • NETRADIČNÍ LOFT V BARCELONĚ

NETRADIČNÍ LOFT V BARCELONĚ

Překrásný apartmán, kombinující v sobě maskulinní styl a eleganci minimalismu se špičkovým designem je dokonalou ukázkou práce studia GCA Architects, který již mnohokrát dokázal, že jeho architekti jsou předními odborníky v oblasti bytové architektury a moderního interiérového designu. Celý koncept loftového bytu byl pojat v duchu skandinávského designu, prodchnutého newyorskou modernou. Použití přírodních materiálů a surového betonu skvěle kontrastuje s industriálními akcenty v podobě metalických židlí, maximalistických regálů ze stejného materiálu, samonosného schodiště či funkcionalistických křesílek ve stylu nábytku z dvacátých let minulého století.

Hlavní obývací prostor sestává z jídelny a obývací části, na kterou plynule navazuje kuchyně, jíž je možné oddělit pomocí ocelových posuvných dveří. Kontrast přírodních materiálů v jejich nejsurovějším stavu a oceli se pak prolíná celým tímto prostorem. Na první pohled naprosto protichůdné materiály spolu navzdory běžným tendencím vytváří velmi působivý celek, jehož atmosféru umocňuje rafinovaně rozmístěné bodové osvětlení. Absence centrálních svítidel tak umožňuje navodit vždy tu správnou atmosféru a podtrhuje výraz celého bytu.

Schodiště nás zavede do pracovny na galerii. Toto umístění je velmi logické, protože i přesto, že je pracovní prostor oddělen od hlavní společenské zóny, stále umožňuje komunikaci mezi oběma částmi. Pod galerií pak nelzneme koupelna a šatna. Stranou denní zóny stojí opravdu jednoduchá ložnice, zařízená jen postelí nesoucí podpis bo Concept. Otevřené regály jsou nejen praktickým úložištěm pro množství oblečené mladého páru, ale zároveň také dekorativním prvkem. O výzdobu zbytku interiérů se pak starají umělecká díla zakoupená na nejrůznějších aukcích.

Poděkování a zdroj fotografií: GCA ARCHITECTS