• Fashion News  • Nová kolekce Jiřího Kalfaře FW18 slavila úspěch i v Londýně!

Nová kolekce Jiřího Kalfaře FW18 slavila úspěch i v Londýně!

Jiří Kalfař na londýnském týdnu módy představil svou kolekci na podzim / zimu 2018. Show ke kolekci “Return of a Queen” otevřela Alina Baikova a uzavřela Paulina Pořízková, která se tak po letech vrátila na přehlídkové molo. Hudbu k přehlídce složila a sama zahrála Terezie Kovalová.

Show Jiřího Kalfaře na sezónu podzim/zima 2018, která proběhla v sobotu 17. února 2018 na londýnském týdnu módy, uzavřela super modelka Paulína Pořízková. Kolekci „Return of a Queen“ tak bude symbolizovat sama Paulína.

Stejně jako v předchozích kolekcích používá Jiří Kalfař i tentokrát recyklované materiály a lokální výrobu v souladu s udržitelným étosem značky a její politikou nulového odpadu.

Pohlcuje mě drama Jiřího dizajnů, a hlavně jeho smysl pro humor – kolekce pracuje s velkou nadsázkou, která se stává hrou. Mám pocit, že s tím kráčí přesně kam chce, kolekce je osobní a opravdová, nenásleduje žádné specifické trendy, což upřímně obdivuju. – Paulína Pořízková

Paulína kombinuje mateřství, modeling, je příležitostnou herečkou, spisovatelkou a esejistkou a vše zvládá s grácií sobě vlastní. Reprezentuje absolutní krásu a inteligenci. Je bezesporu královnou módního světa a já jsem poctěn, že se vrací ke catwalku právě na mé show. – Jiří Kalfař

Kdo je JIŘÍ KALFAŘ?  Český módní tvůrce, který byl původně tanečníkem. Naplňuje svůj vrozený cit pro styl v kolekcích využívajících materiály s potiskem inspirovaným folklórem, ve kterých přináší inovativní střihy. Jeho pánská linie posouvá hranice svým vnímáním genderové identity, dámská linie zase oslavuje svobodu ženské duše ve svých uvolněných siluetách a vibrující paletě barev.

Jeho modely byly publikovány ve Vogue, SCHON, Wonderland, Blank, Harper’s Bazaar, Sports Illustrated, Fucking Young!, Phoenix, Hunger, Grazia, Forbes US and The Financial Times.

Byl vybrán časopisy NYLON a L’Officiel mezi návrháře, které je nutné sledovat, v roce 2018 úspěšně debutoval na londýnském týdnu módy.

Dvakrát vyhrál nejlepšího designéra pánské módy na Mercedes-Benz Kiev Fashion Days a v letošním roce byl zařazen mezi 30 pod 30 časopisu Forbes.

Zdroje: 1, 2, 3

Renata je stylistka, redaktorka a spoluzakladatelka módního webu Style team Šantovka. Móda a styl je její neodmyslitelnou součástí. Sleduje módní trendy, kolekce našich i zahraničních návrhářů, módní magazíny. Podílí se na stylingu editorialů, produkci módních přehlídek, píše články a pomáhá najít ženám a mužům jejich styl. Móda a to co si oblékáte o vás hodně vypovídá a má velkou moc. Tím co máte na sobě můžete někoho inspirovat, může si vás všimnout váš vyvolený, můžete získat práci snů a hlavně můžete být sami sebou...