• Lifestyle  • Objevte příběhy lákající k navštívení míst, o kterých budete potom sami vyprávět

Objevte příběhy lákající k navštívení míst, o kterých budete potom sami vyprávět

Také vám chybí cestování? Prozatím můžete aspoň hledat inspiraci a plánovat. Pomůže vám s tím nový start-up trevor, jehož tým nachází ta nejlepší místa na výlet.

Start-up trevor, jehož tým pro vás nachází ta nejlepší místa na výlet, se rozjel v prosinci loňského roku. Jeho zakladatelky Dina Parfenovich a Kristýna Vrančičová říkají, že cestování je jejich srdcovka a nedokážou si bez něj svůj život představit. V nabídce má booking server zatím kolem 200 lokalit a chce růst nejen v Česku, ale i mezinárodně. S nimi se nemůžete splést, neboť všechny lokality nejdříve navštíví a prověří.

„Zatím každou lokalitu prověřujeme opravdu osobně, do budoucna a s růstem, který očekáváme, plánujeme vytvořit síť cestovatelů, kteří nám s prověřením pomohou. Kromě toho je naším cílem i velmi intenzivní komunikace se samotnými majiteli a budování osobních vztahů, což, jak cítíme, na trhu chybí, říká Dina Parfenovich.

Ke každému místu vytváří také videopříběh, díky němuž se dozvíte více a nasajete tamní atmosféru. Právě příběhy se chtějí odlišit od konkurence. „Fotky jsou sice hezké, ale neukazují 100% realitu. 3D prohlídka je zase suchá a neosobní. Každý člověk má jiný úhel pohledu, a proto jsme zvolili videopříběhy. Chceme, aby je mohl přidávat každý,“ popisuje Parfenovich. Po přihlášení mohou přidávat příběhy i sami návštěvníci míst.

Aktuální pandemická situace sice cestování nepřeje, ale Kristýna a Dina věří, že až se vše obrátí k lepšímu, poptávka bude velká. V budoucnu se chtějí zaměřit i na gastro cestování, kdy k vyhledávané lokalitě přibude i nabídka restaurací včetně možnosti rezervace nebo tipy na další možnosti vyžití pro různé skupiny zkušených cestovatelů, ať už jde o rodiny s dětmi, páry nebo jednotlivce.

Ve spolupráci s trevor jsme pro vás vybrali několik míst k ubytování, kde objevíte nepoznané. Zkoušeli jste už glamping? Jedná se o moderní způsob rekreačního ubytování, který má za cíl skloubit surovou přírodu a dobrodružství spojené s kempováním se zázemím resortů a hotelového pohodlí.

Stromovny

Treehouse Ještěd

Dobčické rybníčky

Glamping pod Liščím kopcem

Treehouse Sněžník

Krabička Farma Poříčí

Zdroj: Trevor