• Beauty  • Péče o pleť

Péče o pleť

Pokožku musíte denně čistit, hydratovat a chránit. Péče o pokožku je jiná ráno a večer, jednou týdně je vhodný peeling. Je důležité pleť nezbavit olejů, protože udržují dráždivé látky vně a vláhu uvnitř pokožky. Proto se pleť nesmí čistit přespříliš. Navíc pokožka na obličeji je citlivější než na zbytku těla.

Ráno

Ranní pleť potřebuje probudit. Někomu stačí opláchnutí studenou vodou, je to však závislé na typu pleti. Mastná pleť si žádá jemný čistící prostředek. Následovat by měl denní hydratační krém, nejlépe s ochranným faktorem.

Večer

Je velice důležité pleť důkladně vyčistit, odstranit make-up a nečistoty, které se během dne na pleti shromáždily. Čištěte kvalitním odličovačem – pleťovou vodou či mlékem. Nedoporučujeme ubrousky nebo mýdlo. Na oční make-up používejte odličovač přímo na oči. Poté naneste oční krém a noční hydratační krém, popř. sérum či obojí. Kombinace přípravků je závislá na typu pleti a na věku. Pokožka se během spánku obnovuje a speciální noční přípravky ji napomáhají.

Týdně

Peeling používejte jednou týdně. Odstraníte tak odumřelé kožní buňky, vylepšíte texturu pleti, dojde k prokrvení a vrstvy pod povrchem budou svěží.

Ke zdravému vzhledu pleti vám také pomohou pleťové masky. Je jich mnoho druhů, jsou zaměřeny na různé problémy. Jílová redukuje mastnotu, krémová hydratuje. Na ucpané póry je dobrá pára. Pokožce jednoznačně pomáhá taktéž profesionální ošetření v salonu, kde vám poradí, co je pro vás vhodné. Redakce Dailystyle doporučuje Grace Beauty Salon, kde používají profesionální francouzskou kosmetiku, poradí s jakýmkoli problémem a doporučí správnou domácí péči o pleť.

 

118498dc3c811d5ef9184eb1166e16a9

 

 

Zdroj: 1, 2