• Beauty  • Pleťový detox: 5 pleťových masek s černým uhlím

Pleťový detox: 5 pleťových masek s černým uhlím

V létě máme nutkavou potřebu zbavit svou pleť škodlivin a navrátit jí ztracenou rovnováhu. Ideálním pomocníkem v boji s nečistotami vám bude zázrak jménem černé uhlí, které působí jako magnet na nečistoty a ucpané póry.

Lapač nečistot

Aktivní černé uhlí je účinný přírodní antioxidant. Je vyráběno z klasického uhlí, dřeva, nebo kokosových ořechů, které se v kombinaci s aktivačním činidlem zahřívají na vysoké teploty. Během tohoto procesu dojde k odstranění nežádoucích složek a zároveň se rozšiřuje povrch uhlí. Ve výsledku má uhlí pórovitou strukturu, která na sebe výborně váže nečistoty.

Z aktivního uhlí se vyrábějí čím dál oblíbenější černé masky. Každá z nás má jednou za čas díky každodennímu zatěžování pleti make-upem sklony k akné. Přesně to je ten pravý okamžik, kdy sáhnout po masce s uhlím.

Velká část černých masek je slupovacích, takže si skvěle poradí s černými tečkami a navíc odstraňuje z obličeje odumřelé buňky a přebytečný kožní maz. Mimo jiné má uhlí antibakteriální a protizánětlivé účinky, takže pravidelným používáním můžete vzniku pupínků předcházet.

Nanášení

Před použitím se doporučuje obličej napařit horkým ručníkem, aby se póry lépe otevřely. Výsledek bude efektivnější. Při aplikaci masky nezapomeňte nanést silnější vrstvu, aby se maska lépe sundávala. Nepřežeňte to, aby maska dlouho neschla. Až ucítíte, že vás pne obličej, maska je suchá a můžete začít sundávat. Dejte si na čas, ať vás slupování zbytečně nebolí. Následně naneste na pleť zklidňující krém a obličej budete mít jako nový.

Masky podle DailyStyle

1.ORIGINS Clear Improvement Active Charcoal Mask

Maska z dřevěného bambusového uhlí s bílým čínským jílem a lecitinem vhodná pro všechny typy pleti.

2. SEPHORA COLLECTION

Ne každému sedí masky slupovací. Přinášíme tip i pro tyto případy, a sice černou textilní masku z edice SEPHORA Collection. Maska je napuštěná pleťovou péčí s černým uhlím a během 15 minut prozáří vaši pleť.

3. Garnier Skin Naturals PureActive

Garnier má kořeny ve Francii a postupem času se vypracovala mezi uznávané kosmetické značky. Nabízí kosmetické produkty pro muže i ženy. Mezi nimi najdete i černou slupovací masku proti černým tečkám Garnier Pure Activ s kyselinou salicylovou, která působí antibakteriálně.

4. BOSCIA
Charcoal Pore Pudding

Dvousložková maska značky Boscia v sobě kombinuje unikátní směs černého a bílého uhlí. Tato silná dvojka si určitě získá vaši pozornost.

5. L’Oréal Paris Pure Clay

Detoxikační maska s očišťujícími jíly od L’Oréal Paris je sázkou na jistotu. Díky krémové textuře nechává pleť bezchybně vyčištěnou, ale nevysušenou.

Zdroj fotografií: Pexels, 2, 3, 4, 5