• Beauty  • Kryoterapie

Kryoterapie

Ještě jste nevyzkoušeli „Kneippovu metodu třetího tisíciletí? Že nevíte, o co jde? Jedná se o metodu, při níž je lidské tělo vystaveno extrémně nízké teplotě na krátkou dobu. Účinně působí proti akné i ceulitidě, a to není vše!.

Před vstupem do komory

KRYOKOMORA – Pokud jde o celkovou kryooterapii, je člověk po dobu 1 – 3 min v kryokomoře. Ta vypadá stejně jako sauna, ale rozhodně se v ní neohřejete – teplota se pohybuje kolem 110 °C. Ve specializovaném kryocentru obdržíte rukavice, čelenku a roušku, to aby byla všechna tělesná zakončení „v teple“, jinak jste jen v plavkách. V komoře si však nesednete, musíte pěkně pochodovat dokolečka, to aby byl metabolismus stále v chodu. Po třech minutách v komoře jste puštěni do posilovny, která je součástí centra. Tam strávíte ještě chvilku na rotopedu, to aby se tělní oběh zase plně rozproudil a tělo zahřálo.

Cílem terapie je vyvolat v organismu reakci, která bude mít regenerační a léčebný účinek. Do kryocenter proto chodí nejen sportovci, ale i lidé s různými druhy potíží, např. akutní i chronická onemocnění pohybového aparátu, rehabilitace po operaci, poruchy imunity, chronická onemocnění imunitního systému… Zejména vás ale může potěšit, že bojuje i s akné a celulitidou! Kryoterapii jsem vyzkoušela a rozhodně doporučuji navštívit. Kryocentra jsou v některých lázních a několik jich je i po Praze. Klidně s sebou vemte kamarádku, nemusíte se ničeho bát, je to zábava! Nezapomeňte plavky s sebou 😉

Zdroje: 0), 1), 2)