• Fashion News  • Přehlídka Chanel SS 2020-21 pod lupou redakce DailyStyle.cz

Přehlídka Chanel SS 2020-21 pod lupou redakce DailyStyle.cz

Zatímco se v následujících měsících budeme ještě nějakou chvíli balit do těch nejteplejších svetrů, svět módy již přichází s velkolepými kolekcemi pro jaro a léto. Francouzský módní dům Chanel zakončil pařížský týden módy více než bravurně. Většina módních přehlídek se konala pouze virtuální formou, ovšem Chanel svou kolekci jaro/léto představil v magickém Grand Palais. Jak přehlídka v dnešní nelehké době probíhala a proč sklidila tak velký úspěch? Pojďte se společně na to s námi podívat!

Většina luxusních módních značek měla pochybnosti, zda svoji přehlídku v rámci pařížského týdne módy zcela zrušit nebo alespoň převést do virtuální podoby. Chanel si ovšem vytvořil na celou tuto situaci radikálnější postoj. Virginie Viard uvedla, že zkrátka nevěří na digitální přehlídky, a tak i přes všechny komplikace byla uspořádána živá přehlídka ve velkolepém Grand Palais.

Při pohledu na přehlídku vás zprvu zaujme masivní nápis Chanel tvořící jednotlivými zářícími písmeny, evokující právě ikonický nápis Hollywood. Celá tato dekorace naznačovala na ten fakt, že se kreativní ředitelka Virginie Viard nechala inspirovat kouzlem filmového světa při tvoření této přehlídky.

Bylo představeno celkem 70 modelů, a to velmi různorodých. Jednotlivé modely poté byly předvedeny na velmi známých modelingových tvářích jako jsou například Jill Kortleve, Louise de Chevigny, Amanda Sanchez, či Cris Herrman. Modelky na molu působily velice svobodně a dodaly celé přehlídce velmi uvolněný nádech.  

Kolekce klade důraz na ikonické logo Chanel a zároveň jsou zdůrazněny ochranné známky této luxusní značky, které můžeme vidět na většině modelů. Pro kolekci je taktéž velmi typická smyslná ženskost, a to pro všechny druhy žen. Celá kolekce jaro/léto 2020-21 se tak rozhodně nese v duchu mladistvosti, lehkosti a elegance zároveň.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10