• Fashion News  • Raf Simons představil jarní kolekci pro Calvin Klein. Je inspirována horory, roztleskávačkami i Andym Warholem

Raf Simons představil jarní kolekci pro Calvin Klein. Je inspirována horory, roztleskávačkami i Andym Warholem

V rámci nedávného newyorského fashion weeku představil kreativní ředitel značky Calvin Klein novou kolekci Jaro 2018. Raf Simons se rozhodl zaexperimentovat a vzdát hold americké kultuře, na které jako Belgičan zbožňuje především hollywoodské filmy. Nová kolekce tak nese mnoho kontrastních prvků, které v sobě kombinují představu jak amerického snu, tak zároveň i noční můry.

Předchozí sezóna se v módním domě Calvin Klein taktéž nesla v duchu americké klasiky. Podzimní kolekci vévodily uniformy, denim a kovbojské boty. Podobné motivy budou převládat i na jaře, k westernovým prvkům ale nově přibyla i inspirace Hitchcockovými horory či obrazy Andyho Warhola. Novinkou je také vrstvení a použití méně tradičních materialů, jako například nylonu.

Slavnostní představení nové kolekce bylo velkolepé i díky účasti celé řady celebrit nejen ze světa módy. Přehlídkové molo sledovala z první řady například herečka Lupita Nyong’o či modelka Karlie Kloss. Nechyběla ani Paris Jackson, která je v současnosti novou tváří a ambasadorkou značky. Přehlídku otevírala teprve šestnáctiletá dcera supermodelky Cindy Crawford Kaia.

Použití materiálů, ze kterých je jarní kolekce ušita, je velmi různorodé. Mnohé modely kombinují zdánlivě nekombinovatelné, ve výsledku ale dochází ke snoubení přírodních materiálů jako ručně malované kůže s anorganickým plastem či gumou. „Móda začala příliš podléhat očekávání diváků,“ říká Simons, který se formou nové kolekce pokusil proti tomuto tvrzení sám bojovat.

“Je to o americkém hororu a americké kráse,” říká autor kolekce. „Móda se snaží skrýt horor a vyzdvihnout pouze krásu. Ale součástí života je obojí. Tato kolekce je toho oslavou – oslavou amerického života”.

Jarní kolekce je rovněž provázána s ikonickými parfémy Eternity a Obsessed, které propojují svět módy a vůní, které oba ke značce Calvin Klein neodmyslitelně patří. Parfémy byly dokonce součástí úvodní přehlídky, na které hrály roli přívěsků a ozdob na kabelkách.