• Fashion News  • Red Salon odhaluje příběhy 5 výjimečných hereček v projektu Identita

Red Salon odhaluje příběhy 5 výjimečných hereček v projektu Identita

Pětice známých českých a slovenských tváří a silných žen jako je Vlastina Kounická Svátková, Zuzana Šulajová, Vanda Janda, Alena Doláková a Petra Nesvačilová odtajňují své příběhy v druhém ročníku projektu s názvem Identita, za nímž stojí pražský kadeřnický salon Red Salon.

Red salon není klasické kadeřnictví, ale je to prostor, který vyzdvihuje sílu osobitosti a jedinečnosti každého člověka a inspiruje tím zevnitř i navenek. Proto i k uvedení vlasové kolekce tým Red salon přistoupil neobvykle. V loňském roce představil svůj dlouhodobý projekt s názvem Identita, pro který vybral sedm různorodých tváří, osobností. Letos se zaměřil na ženy jako na celek.

„Hledali jsme ženy, které nás oslovují vlastním příběhem, jedinečností, názorem a tím, že se nebojí říct, co si myslí a neříkají to jen proto, aby se někomu líbily. Naším záměrem je i jiným ženám ukázat, že se nemusí bát říct cokoliv o sobě a sdělit svůj názor a postoj. Zároveň je to i trošku o vlasech. Není nutné si předělat vlastní texturu vlasů, abychom se někomu líbily. Je nutné si umět ležérně upravit tu svoji a milovat ji jako samu sebe,“ zdůrazňuje Mirka Myšička, kadeřnice a kreativní ředitelka Red salonu.

„Tento ročník Identity je pro nás opravdu vzácný tím ženským elementem. Přály bychom si jím oslovit a možná i trochu motivovat ženy, ať se nebojí být samy se sebou. Jedinečnost je naše výjimečnost,“ shrnuje Jana Šafářová, majitelka a zakladatelka Red salonu.

Pětice inspirativních žen pod vedením Marka Myšičky natočila video, ve kterém se navzájem „zpovídají“ a dávají nahlédnout do svých vnitřních i vnějších světů. Mimo jiné prozrazují, kdo jsou, jak je vnímají druzí, za co jsou vděčné, kdy mají slzy v očích atd. Vedla videa vznikly také portréty od Marka Mičánka.

„I když máme ikony a někoho ke komu vzhlížíme, tak to neznamená, že ztratíme samy sebe. Je strašně důležité být sám sebou, zjistit, kdo jsme, a už si to nenechat nikým vzít,“ zaznělo např. od Vlastiny Kounické Svátkové.

O styling se během focení postaral návrhář Zoltán Tóth. Oblečení pochází z Red concept store, který byl otevřen v loňském roce. Make-up zajistila Dáša Krsková, úpravu vlasů Mirka Myšička s týmem kadeřníků Red salonu. Celý projekt vznikl pod podporou Redken.

Zdroj fotografií: Red Salon Praha

Marketing manager