• Fashion News  • Red Salon vyzdvihuje identitu vybraných tváří

Red Salon vyzdvihuje identitu vybraných tváří

Není to typická vlasová kolekce, která diktuje aktuální trendy či vybízí k změně vzhledu. Je to dlouhodobý projekt, který má hloubku a vyvolá ve vás zamyšlení. Je o opravdových lidech, přirozenosti a životním postoji.

Red Salon je inspirativní místo, kde se mísí vášeň a láska k řemeslu. V těchto dnech Red Salon představuje nežli vlasovou kolekci svůj dlouhodobý projekt, ve kterém hraje hlavní roli téma #identita. K tvorbě tohoto projektu bylo vybráno několik tváří, několik různorodých identit, aby byla každá jiná. #identita prezentuje celkem deset různých osobností – známých i zcela neznámých. Každou vybranou osobnost reprezentuje vlastní hashtag, který nejvíc vypovídá právě o dotyčné osobě.

Rádi mluvíme o identitě čehokoli a kohokoli.

Už méně jsme si ale jistí tím, jaká je ta naše vlastní. Proč? Je to jednoduché i složité zároveň – do nekonkrétního pojmu se těžko cpou konkrétní věci, přijde nám pak prázdný. Rozhodli jsme se to změnit a ukázat vám, že to zas až taková věda není.

#identita totiž vůbec nemusí být ničím krkolomně komplikovaným. Ani pro nás, ani pro vás. O potřebě jasné #identity ví své třeba Lady Gaga, když zpívá Born This Way, nebo R. L. Stephenson, když psal legendární Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda.  

#identita je otázkou sebevědomí, sebeurčení, sebelásky. Umíme spravedlivě ocenit svou hodnotu, přirozeně přesvědčit okolí o svých schopnostech, pojmenovat správně sami sebe a v souladu s tím i žít? Dokážeme se nevychloubat, ani se nebát? Měli bychom, jinak náš život nebude stát za moc.

Sociální sítě si nám zvykly diktovat úplně všechno. Od toho, co máme nosit na sobě, přes to, jaké jídlo máme dávat do sebe, až po to, jak dlouho mají naše tělo a mozek spát, abychom se dožili nejméně sto dvaceti. I když se to všechno tváří mnohem důležitěji, ve skutečnosti jde většinou jen o trapné návody, které často vedou k výsledku, jež vám úspěch ani náhodou nezaručí. Mnohem snadněji se stanete obětí než supermanem nebo superženou, a to vy přece vůbec nepotřebujete.

Vybranými tvářemi jsou: Barbora Kolářová (Instagram) #chlapectvi, Kateřina Krobová (Instagram) #jsemzena, Mikuláš Brukner (Instagram) #nemlcim, František Dudinka (Instagram) #odvaha, Vojtěch Babišta (Instagram) #vimto, Filip Březina (Instagram) #generace, Tereza Poljaková (Instagram) #ja, Daniel Štěcha (Instagram) #sebevedomi, Anna Lengalová (Instagram) #nemamhranice, Jiří Roskot (Instagram) #iamred

Proto jsme oslovili ty, pro které je #identita samozřejmostí a přirozenou součástí jejich osobností. Líbí se nám, jak vypadají, co dělají, jak se oblékají, jaké mají vlasy. Nenutili jsme jim žhavé trendy, netvořili novou image, jen jsme podtrhli a zdůraznili to, jací už jsou. Prostě jakou mají #identitu. Každý z nich od nás dostal ještě další hashtag, který ho vystihuje. Nejsou to modelky a modelové, jsou to ti, kteří mají jasný názor na sebe i svět kolem a příliš se neřeší. To nemají zapotřebí, jejich #identita je dostatečně jasná a přirozeně sebevědomá.

#identita není typickou vlasovou kolekcí, jako spíš dlouhodobým projektem Red Salonu. Vždyť #identita není krátkodobou náladou, je životním postojem. A také není jen osobním pocitem, odvíjí se i od pohledu a pocitu ostatních. Václav Havel jednou řekl: „Porozumět si neznamená přizpůsobit se jedni druhým, ale pochopit navzájem svou identitu.“ Přesně tak.

Foto: Alexander Bel, Styling: Jana Kapounová, Vlasy: tým Red Salon, Make-up: Adriana Bartošková, Kateřina Krobová, Video: Marek Myšička

Zdroj fotografií: Red Salon Praha

Marketing manager