• Gastro  • ROKU GIN- novinka na poli ginů

ROKU GIN- novinka na poli ginů

Pokud patříte mezi milovníky ginu, ať samotného či v koktejlech, pak byste měli zbystřit. Na český trh se totiž dostala novinka – japonský Roku Gin. Proč byste ho měli ochutnat a jak jej pít?

Ačkoliv by slovo Roku mohlo evokovat časové období, význam je mnohem větší. Roku totiž v japonštině znamená šest a přesně tolik je i základních surovin v tomto ginu, které vás provedou ročními obdobími. Květy sakury na vás dýchnou jarem, léto je ve znamení čajových lístků Sencha a Gyokuro, podzim představuje pepř Sansho, zima je pak zastoupena lahodným citrusem Yuzu. Samozřejmostí je pak jalovec (v tomto případě s tóny koriandru a citrusové kůry). Všechny tyto složky mu propůjčily jeho charakteristickou bohatou a jemnou chuť. Těchto šest složek je pak symbolizováno i v nadčasovém designu lahve. Ta je totiž hexagonální  a představuje tak onen zmíněný počet japonských botanicals.

V současné době hýbe aktuálními trendy jednoduchost. Ta se odráží v oblečení, nábytku, jídle, ale i v barmanském světě. IN je připravovat sofistikované drinky a složitější ingredience připravovat předem, aby mohli barmani více času věnovat svým hostům. Proto jsou právě jednoduché a originální  drinky tím, co poutá pozornost a co je žádané.

V těchto tipech drinku pak také více vynikne samotná chuť ROKU ginu, které si host (konzument) více všimne, stejně jako si více všimne detailů drinku jakým je třeba led, jeho sestavení či samotné servírování. Všechny tyto aspekty ovlivní vyhodnocení podávaného nápoje.

Brand Ambasador společnosti Stock Plzeň- Božkov k tomuto dodává: „Skuteční znalci, kteří touží po dokonalém zážitku, ocení také servírování jednoduchých drinků na ručně nasekaném ledě, který ještě o něco více umocní gurmánský zážitek z perfektně namíchaného drinku.  A právě mistrovská a precizní práce s ledem je jedním z poznávacích znaků společnosti Beam Suntory, odkud řemeslný ROKU Gin pochází.“

Vychutnat si ho můžete samotný nebo v drincích. My jsme ho s redakcí ochutnali v klasickém spojení s tonikem. Jeho jemná, svěží a vyvážená chuť nás oslovila, takže jsme u jednoho drinku nezůstali ;-).  Kromě této klasiky, ho můžete vyzkoušet i v jiných jednoduchých kombinacích, jakými jsou:

YUZU COLLINS

Roku Gin, yuzu pyré, soda

HOSHI SONIC

Roku Gin, kafírová limeta, badyán, soda, tonic

TEAMLET

Roku Gin, sencha & touareg čajový cordial

ROKU TONIC

Roku Gin, tonic, 6 plátků čerstvě nakrájeného zázvoru

Doporučujeme všemi deseti.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6