• Lifestyle  • Seznamte se s seriálem Generation z produkce HBO, který odtajňuje trable dnešní generace

Seznamte se s seriálem Generation z produkce HBO, který odtajňuje trable dnešní generace

Seriál pro dospívající od dospívající dívky. Lépe už nejde tento seriál popsat. Mladá Zelda Barnz dodala seriálu autentičnost a dokázala ho ukázat očima teenagera.

Tvůrci osmidílného seriálu jsou otec s dcerou Daniel Barnz a Zelda Barnzová, které je pouhých devatenáct let. Právě díky svému věku dokázala přiblížit publiku problémy dospívající mládeže. Scénář začala psát, když ji bylo sedmnáct let. Příběh je částečně inspirován jejím příchodem k dvěma otcům.

„Genera+ion je temný, ale hravý půlhodinový seriál, který sleduje různorodou skupinu středoškoláků, jejichž zkoumání současné sexuality (všetně veškerých pomůcek a vymožeností) testuje v jejich konzervativní komunitě hluboce zakořeněné přesvědčení o životě, lásce a povaze rodiny.“ – HBO Europe

Hlavní hrdinové řeší svou sexuální orientaci, a tak se dostávají do centra celého dění. Tím se seriál odlišuje od všech ostatních. Gayové a bisexuálové se nestaví do postranní, ale vystupují jako hlavní charaktery. Jádrem celé série je hráč vodního póla Chester, který je ve škole známý jako „ten, který neustále porušuje dress code“. Užívá si módu a obléká se do barevných a výstředních kusů oblečení. Právě on se zamilovává do homosexuálního poradce Sama. Ve školním prostředí se objevují velmi komplikované vztahy, a tak je nejlepší se na seriál podívat. Díky němu proniknete za zdi americké univerzity a poznáte, jak to tam chodí či nechodí.

Hlavním rozdílem mezi Generation a například Euphorií je žánr. I přesto, že prostředí je značně podobné, u Generation najdeme více komických prvků. Narozdíl od toho Euphorie má působit více dramaticky. Seriál Generation také není chronologický. Využívá flashbacků a pohledů dopředu. Díky tomuto ozvláštnění je seriál zajímavějším a zároveň donutí diváka se více soustředit.

Ať už patříte do jakékoliv věkové skupiny, seriál vám pomůže rozšířit obzory a dozvědět se něco více o světe nejen americké mládeže.